Mať na pracovnej zmluve podpis Elona Muska, jedného z najbohatších ľudí sveta, je samo o sebe významný firemný benefit. Ale často prvý aj posledný. V Tesle nájdu zamestnanci aj niekoľko ďalších zaujímavých „benefitov“. Nie všetky ich však potešia.

Spontánna výpoveď
Je nepísaným pravidlom, že Elon Musk je nielen vizionár, ale tak trochu aj šialenec. A k okoliu sa nespráva veľmi empaticky. Známe sú jeho vyhodenia ľudí, ktorých prepustil v návale zlosti. Niekedy stačilo, aby mu zle odpovedali na otázku. Aj preto sa bežní pracovníci snažia čo najviac vyhýbať jeho kancelárii a dokonca aj okoliu, aby ho na jednom poschodí nestretli ani na toalete. Nie je to šéf, ktorého milujú všetci od manažérov až po upratovačky.

Krátke porady
Ak neznášate dlhé porady o ničom, v Tesle by ste si prišli na svoje. Elon Musk uprednostňuje krátke a nepravidelné porady. Čo najrýchlejšie. Ak dotyčný pracovník už nemá k téme čo povedať, má z porady odísť. Nie je to však úplne kvôli efektivite, ale práci. Musk najradšej vidí ľudí, ako pracujú na úlohách a nestrácajú čas rečnením.

Nečakajte vysoký plat
Spoločnosť Tesla možno vyzerá ako prototyp úspešnej firmy, ale šťastie zamestnancov tu rozhodne nie je na prvom mieste. Elon Musk stavil na stratégiu, že ľudia budú v podniku radi pracovať kvôli imidžu. Vzhľadom na hodinovú mzdu v Tesle zarobí bežný pracovník menej než smetiar. Čo sa týka automobilového priemyslu, Tesla je na úplnom dne. Stredný manažment si príde na 56 163 dolárov ročne. V spoločnosti Ford je to 64 316 dolárov a v General Motors až 77 849 dolárov.

Energia zadarmo
Elon Musk je fanúšik nových energetických zdrojov a tak majú zamestnanci energetické nápoje na pracovisku zdarma. Dôvod nie je láskyplný prístup k pitnému režimu, ale snaha vyžmýkať z človeka čo najviac. Pretože pracovný deň v Tesle trvá 12 až 16 hodín a to sa bez záložných zdrojov nedá skutočne zvládnuť päť a viac dní v týždni.

Odvoz sanitkou zdarma
Dlhá pracovná doba, časté nadčasy, práca cez víkendy, permanentný stres. To je rutina v Tesle, ktorá si vyžiada pravidelne aj mnoho obetí. Je známe, že do Tesly chodia sanitky častejšie ako do bitkárskeho klubu. Bolesť na hrudi, srdcové arytmie, vyčerpanie, dýchavičnosť. Často pracovníci doslova omdlievajú a z práce nejdú po svojich, ale sanitkou.