Niektorí ľudia veria, že si ju zabezpečia, ak budú opakovať určité rituály. Nám ostatným neostáva nič iné, len im pri tom držať palce.

Kúpa domu
Keď ľudia hľadajú nové bývanie, zvyčajne riešia ako bude vyzerať ich nová kuchyňa, kúpeľňa, aký veľký dvor majú za domom a či majú pekný výhľad z okien. Niektorí ľudia však kladú dôraz na úplne iné veci. Pre nich je najdôležitejšie, aby nový dom ochránili pred temnými silami, ktoré môžu ohroziť šťastie ich rodiny. Keďže veria, že temné sily sídlia v stenách, namaľujú stropy veránd a strechu namodro. Konkrétny odtieň modrej odráža a pohlcuje zlo a duchom znemožňuje vstup do domu. Niektorí majitelia domov dokonca maľujú aj žalúzie a rámy okien, aby znásobili spomínanú ochranu. Táto povera bola kedysi rozšírená na americkom juhu, kde výraz „haint blue“ v 19. storočí označoval karibskú modrú. Dnes sa už rozšíril takmer do všetkých kútov sveta.

Riadenie auta
Šoférovanie je pre väčšinu vodičov automatickou činnosťou, pri ktorej si vôbec neuvedomujú jednotlivé činnosti, ktoré musia vykonať, aby ich auto doviezlo na miesto určenia. Lenže riadenie auta sa predsa len spája s určitým rizikom a mnohí vodiči preto vykonávajú pred jazdou či počas nej „bezpečnostné rituály“. Patrí sem napríklad zadržiavanie dychu pri prechádzaní okolo cintorína alebo počas jazdy tunelom, ktoré zaručia, že mŕtvi zostanú neporušení a cestujúci budú v bezpečí. Niektorí vodiči si ani za svet nekúpia nové auto v piatok trinásteho ani si vtedy nesadnú za volant. Rovnako odmietajú jazdiť po cestách označených číslom 13 a ak je cieľ ich cesty vzdialený 13 kilometrov, radšej k nemu dôjdu naokolo.

Konzumácia jedla
Mnohí ľudia si nemôžu len tak sadnúť a najesť sa. Podľa nich existuje množstvo vecí, ktoré treba urobiť pred konzumáciou jedla, a to všetko v mene ochrany pred zlom. Napríklad, ak si chcú dať pred večerou šálku čaju, nikdy do nej nepridajú mlieko skôr ako cukor, pretože by mohli po celý život zostať single. Ak na káve spozorujú bubliny, naberú ich čajovou lyžičkou a zjedia, lebo veria, že im to prinesie bohatstvo. Keď raz budete hostiteľom večere, dbajte na to, aby pri jedálenskom stole nikdy nesedelo 13 hostí, lebo jeden z nich môže do roka zomrieť. Tiež nedopusťte, aby niekto pri stole začal spievať, pretože raz skončí s bláznivým partnerom.

Účasť na pohrebe
Smrť je nevyhnutnou súčasťou života. Každý deň na celom svete zomierajú tisíce ľudí a rovnako tisíce ľudí denne chodia na pohreby, či už blízkemu alebo známu človeku. S pohrebom sa odjakživa spája množstvo povier. Určite poznáte tú, že na oči zosnulého treba položiť mince a pochovať ho smerom na východ. Keď vynášajú telo mŕtveho z domu, mnohí veria a trvajú na tom, že mŕtvolu treba vyniesť nohami napred. Keby zosnulý opustil obydlie hlavou napred, mohol by sa vrátiť medzi živých a prinútiť ich, aby sa k nemu pripojili na ceste do posmrtného života. Rovnako niektorí poverčiví ľudia pri návrate domov z pohrebu zvolia inú cestu ako obvykle, aby ich duchovia nemohli sledovať.

Obliekanie
Vedeli ste, že ak vstávate v chladných, temných zimných hodinách, pokojne si môžete obliecť ponožky naruby? Údajne vám to prinesie šťastie. Ak sa obliekate na vlastnú svadbu, uistite sa, že si do svadobných šiat pridáte niekoľko malých zvončekov, aby ste odplašili démonov. Vezmite si aj ozdobný opasok na ochranu pred čarodejníkmi. Ak sa chcete cítiť šťastne v ktorýkoľvek deň v roku, oblečte si niečo s bodkami alebo majte pri sebe kabelku, tašku alebo akýkoľvek iný doplnok s bodkami. Urobte to najmä vtedy, ak plánujete navštíviť kasíno alebo uzavrieť dôležitú dohodu či podať tiket v lotérii. Bodky totiž pripomínajú peniaze, ktoré sa môžu vďaka tomu náhle objaviť vo vašom živote.

Tehotenské povery
Pre nastávajúce mamičky je najdôležitejšie, aby sa ich dieťa zdravo vyvíjalo a prišlo na svet zdravé. Preto jedia zdravé potraviny, chodia na pravidelné lekárske vyšetrenia, užívajú doplnky pre tehotné a podobne. Niektoré ženy však idú ďalej a nosia počas splnu kľúče okolo krku, lebo veria, že odrazia lúče Mesiaca od brucha a zabránia mu „zjesť jeho pery“, čím predídu rázštepu pier dieťaťa. Niektoré budúce matky, ktoré zorganizujú predpôrodnú párty s priateľmi a rodinou, trvajú na tom, že musí prebehnúť v siedmom alebo deviatom mesiaci tehotenstva, pretože čísla sedem a deväť sú šťastné. Existujú i ženy, ktoré si odmietajú ostrihať počas tehotenstva vlasy, pretože veria, že to môže spôsobiť problémy s očami ich narodeného dieťaťa.