Nafukovacie doplnky, ktoré sa aktivujú v prípade nehody, nie sú pre motorkárov žiadnou novinkou. Na trhu existujú prilby s nafukovacími vankúšikmi či ruksak s rovnakou funkciou, ktorý má chrániť chrbát. Švédsky startup Mo´cycle však tvrdí, že má prevratný vynález.

Džínsy sú vyrobené zo špeciálnej látky Armalith. Na dotyk i pohľad je na nerozoznanie od rifľoviny, no odpudzuje vodu, je odolná voči oderu a v nohaviciach je navyše zabudovaný airbag, ktorý sa nafúkne v prípade nehody.

Hlavnou funkciou nohavíc podľa Mo´cycle nie je ochrana nôh, ale spodnej časti chrbtice. Zranenia chrbtice sa totiž mimoriadne ťažko liečia a prípadné ochrnutie v dôsledku poranenia chrbtice je zvyčajne trvalé. Ochrana nôh a bokov je podľa startupu skôr doplnkovou vlastnosťou nohavíc.

Zaujímavé je, že džínsy sa v prípade nehody a nafúknutia airbagov dajú použiť znovu, samozrejme v prípade, že nie sú takpovediac „na šrot“. Je možné ich vyfúknuť a v prípade potreby budú znovu fungovať. Mimochodom, pracujú na jednoduchom princípe odpojenia konektora. Káblikom sa pripoja k motocyklu a pokiaľ jazdec narazí a spadne z motorky, káblik sa odpojí a dôjde k nafúknutiu airbagu.

Na odpojenie je však potrebná pomerne značná sila, takže nehrozí, že by sa nafúkli priamo na motorke. Ak ste aj vy videli priestor na žartíky v podobe spolujazdca, ktorý by odpojil konektor, vedzte, že čosi také za jazdy nie je možné. Koniec koncov, firma vyvíjala nohavice 17 rokov a na podobné žartíky jej inžinieri určite mysleli.