Matematický génius, ktorý odmietol milión dolárov
V roku 2002 overil Rus Grigorij Perelman takzvanú Poincarého hypotézu. Definovať ju je pomerne zložité a bez značných znalostí o teoretickej matematike sa dá len ťažko pochopiť. Ak si ale chcete rozšíriť obzory, pokojne použite internetový vyhľadávač a potrápte si mozog. No ale späť k téme. Za to, že Grigorij vyriešil jednu zo siedmich najťažších matematických hádaniek, dostal Fieldsovu medailu, s ktorou sa spája aj finančná odmena v hodnote milión dolárov. Grigorij však peniaze s bohorovným kľudom odmietol. Povedal, že vedomosti, ktoré pri overovaní hypotézy získal, sú preňho cennejšie než peniaze.

Pracovať za 40 miliónov eur ročne? To je málo
Množstvo ľudí by rado pracovalo aj za minimálnu mzdu. Burzový maklér Greg Coffey si ale povedal, že mu nestačí ani 40 miliónov za rok. Práve toľko mu ponúkol jeho zamestnávateľ, firma GLG. Coffey o prácu nestál a chcel si za peniaze, ktoré našetril, otvoriť vlastnú spoločnosť. Plán mu síce nevyšiel, no konkurencia sa o neho išla potrhať a dnes zarába dvojnásobne viac.

Výhru v lotérii dôchodca nechcel
Kto z nás nesníval o výhre v lotérii? Dôchodca z Nemecka očividne nie. Keď totiž vyhral dva milióny eur, zavítal do sídla Nemeckej stávkovej asociácie a povedal, že peniaze nechce. Tiket vraj kúpil len kvôli svojej nebohej žene, ktorá vášnivo rada tipovala. Nemal žiadnych príbuzných a milióny by si vraj neužil. Asociácia si napokon na jeho naliehanie peniaze nechala.

Tri a pol milióna za kameň? Nie, ďakujem
Muž zo Saudskej Arábie menom Saleh al-Gamdí našiel počas putovania v blízkosti hraníc s Jemenom malý čierny kameň. Tvrdil, že je to jeden z kameňov, ktoré podľa Koránu zhadzovali na Alahov pokyn vtáky z nebies, aby zastavili vojská jemenského vládcu Abraha. O rok neskôr mu zaň neznámy kupec ponúkol tri a pol milióna eur, Saleh ale kameň odmietol predať. Vraj je posvätný a bolo by zneuctením Alaha, ak by zaň prijal peniaze.

Neoholíme sa, ani za milión
Frontman skupiny ZZ Top Billy Gibbons a jeho kolega Dusty Hill raz dostali ponuku, ktorá sa neodmieta. Istý muž im totiž za to, že sa oholia a pošlú mu ich brady, ponúkol milión dolárov. Hudobníci však jeho ponuku odmietli.

Nahá sa neukáže
Herečka Lindsey Lohan sa preslávila najmä svojimi drogovými excesmi. Málokto ale vie, že odmietla miliónovú ponuku na nafotenie šteklivých aktov v známom magazíne Playboy. Hugh Hefner si teda na pohľad na jej nahé telo musel nechať zájsť chuť.