Pivo
Pivo je staré ako ľudstvo samé a historici nepochybujú, že tento nápoj vznikol úplnou náhodou. Zber obilia a jeho uskladňovanie bolo bežnou činnosťou, pričom práve namoknuté zvyšky obilia, ktoré vo vode začali kvasiť, vytvorili prvý ochutený nápoj sveta. Stačilo raz ochutnať a počiatky piva boli na svete. 

Jogurt
Podobne ako s pivom je to aj s jogurtom. Jeho objavenie je prastarou záležitosťou a došlo k nej obyčajnou náhodou. Mlieko zostalo stáť dlhšie v teplom prostredí a jeho fermentáciou vznikla krémová konzistencia. Prvý jogurt zachutil a okamžite sa spopularizoval.

Šampanské
Nie je to oficiálne potvrdené, ale mnohí pripisujú vynájdenie šampanského značke Dom Perignon. Vraj jeden z mníchov, ktorý dohliadal na výrobu vína, dostal za úlohu zbaviť fľaše bubliniek, čo sa v nich tvorili. Nepodarilo sa mu to, a tak ochutnal, čím na svetlo sveta vyniesol jeden z najpopulárnejších alkoholických nápojov.

Hrozienka
Pestovanie hrozna prinieslo aj zaujímavý objav - hrozienka. Vysušené plody našli ľudia visieť na strapcoch a pôvodne ich používali ako ozdobu. Netrvalo však dlho, kým ich niekto aj zjedol a vznikla nielen pochúťka, ale kedysi aj cena na športových podujatiach či medicína.

Nanuky
Klasické mrazené nanuky s ovocnou príchuťou, vo svete známe ako popsicles, vynašiel len 11-ročný chlapec. Hral sa na verande s vodou a malinovkou, miešal ich drievkom a na noc svoju zábavku nechal vonku. Ráno našiel zamrznutý nápoj s paličkou, z čoho si neskôr urobil biznis.

Ľadová drť
Deti ju milujú a my dospelí tiež neodmietneme. Ľadová drť chutí, osvieži a je zábavná, preto je taká populárna. Vynašiel ju majiteľ občerstvenia, ktorému sa pokazil stroj na sódu, a tak strčil do mrazničky pár jej fliaš, z ktorých chcel nalievať. Sóda však zamrzla, z čoho vznikol kašovitý mrazený nápoj. Následne si ľudia tento nový nápoj stále pýtali, a tak došlo k ochucovaniu až výrobe originálneho stroja na výrobu drte.