Čeľuste
Zaiste si spomeniete na scénu, v ktorej žralok vyskočí na loď a potopí ju. Naháňa to síce strach, ale v skutočnosti sa to stať môže. Filmový zabijak mal osem metrov a predpokladá sa, že v oceáne žijú aj takéto veľké jedince. Ak by naozaj na loď vyskočil, dokázal by ju potopiť.

Pulp Ficiton
V jednom zo záberov tohto kultového filmu oživí John Travolta predávkovanú Umu Thurman tak, že jej priamo do srdca vrazí injekciu s adrenalínom. Sklameme vás, ale možné to nie je. Na jednej strane je takto možné spôsobiť masívne vnútorné krvácanie, na strane druhej sa na liečenie predávkovania heroínom nepoužíva adrenalín, ale liek Narcan.

Texaský masaker motorovou pílou
V tomto filme šialenec rozreže partiu ľudí - áno, hádate správne - motorovou pílou. Možné to samozrejme je, ale určite nie jednoduché. Zatiaľ čo cez svaly sa tento nástroj dostane bez problém, pílenie kostí môže byť problematické, najmä u hrubých kostí ako sú stehenná či ramenná. Píla sa tiež takmer určite zasekne pri rezaní oblečenia, takže kľúčom k víťazstvu nad sadistickým maniakom je nechodiť nahý.

Raňajkový klub
Známy herec Emilio Estevez v jednej zo scén rozbije okno len svojím hlasom. Podľa odborníka to v žiadnom prípade možné nie je. Ľudský hlas je schopný rozbiť sklo, to však musí byť veľmi tenké a spevák s ním musí zladiť svoju rezonančnú frekvenciu, čo je veľmi zložité. Na rozbitie takého okna, aké je vo filme, by bol potrebný zvuk o sile 140 decibelov, a také niečo nedokáže žiadny človek.

Superman
Komiksový hrdina vo filme z roku 1978 letí okolo Zeme tak rýchlo, že spôsobí jej opačnú rotáciu. Podarí sa mu tým vrátiť čas a oživiť svoju lásku Lois Laneovú. Nielen že ide o kopanec do rozkroku všetkým fyzikom, pretože týmto spôsobom by sa rozhodne nedalo vrátiť do minulosti, ale Superman by tiež zahubil takmer všetok život na svete.

Predstavte si, že idete autom a máte v držiaku pohár s vodou. Keď prudko zabrzdíte, voda sa vyleje. To isté by sa stalo s oceánmi. Gigantické cunami by dosiahli rýchlosť asi 1 300 kilometrov za hodinu a dostali by sa hlboko do vnútrozemia.

Dôsledkom zotrvačnosti by sa rovnakou rýchlosťou pohli všetky objekty na svete, vrátane budov a ľudí. Obrovské zemetrasenia a požiare by spôsobili vymretie takmer všetkého života. Prežili by len niektoré morské tvory a mikroorganizmy a evolúcia by sa posunula späť o pol miliardy rokov. Toľko k záchrane jedného života.

Machete
Danny Trejo v jednej zo scén rozreže mužovi brucho a použije jeho črevá pri skoku z okna tak, že sa nich zhupne na nižšie poschodie. Možno vás to prekvapí, ale je to ABSOLÚTNA hlúposť. Vnútornosti totiž nie sú namotané ako požiarna hadica a v tele nedržia pevne, takže húpanie sa na nich neprichádza do úvahy.