Staré dôkazy, nové potvrdenie
V tieni koronavírusu sa na svetlo sveta takmer bez povšimnutia dostala legalizácia materiálu zachytávajúcich neidentifikovateľné lietajúce objekty, ktoré na kameru zachytili piloti amerického námorníctva. Zábery pochádzajú z rokov 2004 a 2015, pričom Pentagon doteraz mlčal o ich autenticite. Prikývnuť k záveru, že ide o skutočne autentické objekty, si dovolil až v čase, keď je celý svet hore nohami.

Ide, či nejde o UFO?
Pentagon potvrdil, že na záberoch sú objekty, ktoré si piloti nevedeli vysvetliť. Ich tvar aj let naznačujú, že by mohlo ísť o UFO. Na dvoch z troch videí je dokonca zachytený komentár pilotov, ktorí si nevedia zábery z kamery vysvetliť. Pentagon pochopil, že hra na slepú babu skončila, no pojmu UFO sa vyhol. Ministerstvo začalo používať pojem neidentifikované letecké fenomény, teda UAP, aby sa vyhlo obvyklému názvu neidentifikovateľný lietajúci objekt – UFO. Kto však čakal, že Američania konečne pod tiažou dôkazov priznajú, že nafilmovali objekty mimozemského pôvodu, môže byť aj s takouto opatrnou interpretáciou spokojný.

UFO potvrdzujú aj najvyšší
Po potvrdení pravosti záberov sa na internete rozprúdili diskusie, ktoré naznačujú, že by mohlo ísť o chybu kamery. V opozícii však stojí celá armáda pilotov, vojakov aj pracovníkov ozbrojených síl, ktorí hovoria, že priznať autentickosť videí je ako ukázať na vrchol ľadovca. O tom, že nie sme vo vesmíre sami, v Pentagone málokto pochybuje. Objekty tak len potvrdzujú dohady, ktoré vyslovil aj bývalý demokratický senátor Harry Reid prostredníctvom sociálnej siete: „Je toho omnoho viac.“ Videá sú však prelomové. Pretože ide o prvé verejné potvrdenie, že vesmír možno neobývame jediní.