MENU
Menu

Techmag Peklo pre motoristov: Jediná križovatka, kde sa stratí aj GPS

Možno poznáte situácie, že si navolíte cieľ cesty, ale kdesi v strede sa navigácia stratí vo vlastných plánoch. No nakoniec sa jej podarí nájsť cestu a vy si idete opäť po svojom. Je však miesto na svete, kde GPS navigácia absolútne stratí prehľad o tom kde, ste aj o tom, kde máte odbočiť.

Peklo pre motoristov: Jediná križovatka, kde sa stratí aj GPS
GPS vám je na nič
Je to horšie ako zlé, pretože stojíte na niekoľkoposchodovom nadjazde, okolo vás frčia autá v plnej rýchlosti a GPS navigácia sa môže zblázniť. V niekoľkých poschodiach cesty totiž skutočne nedokáže určiť, kde sa práve nachádzate a tak bude nutné spoľahnúť sa iba na svoj inštinkt a fakt, že možno na niekoľký pokus trafíte. Ide o mimoúrovňovú križovatku Qianchun. Je to jednoducho nočná mora každého motoristu. Vyzerá ako obria húsenková dráha pre automobily. Zvládnuť ju je skutočnou výzvou a aj domáci majú hlavu v smútku, keď na nej zle odbočia.

Neuveriteľná cesta: Hračkárska loďka sa už rok plaví oceánmi

Čína, krajina gigantov
Krajina, ktorá sa stala známou falšovaním tenisiek, dnes vyniká brilantnosťou staviteľstva. Len pár dní uplynulo od chvíle, kedy Číňania otvorili najdlhší most, a mimoúrovňová križovatka Qianchun je pritom podobne unikátnou stavbou, ktorá nemá na svete obdobu. O náročnosti stavby však hovorí aj fakt, že dopravný uzol sa budoval od roku 2009 až do minulého roka. Dnes má osemnásť ciest v ôsmich smeroch a neuveriteľných päť podlaží.

Najhoršia diaľnica na svete. Buďte vďační za slovenské cesty

To znamená, že táto križovatka je často vyššia ako niektoré naše slovenské parkovacie domy pri nákupných centrách. Najvyšší bod sa nachádza 37 metrov nad zemou, ale na nejaké kochanie sa okolitou prírodou rozhodne nie je čas. Pretože aj malá nepozornosť sa môže premeniť na kolíziu.

FOTO: Kráska v plavkách protestuje proti výtlkom. Pozrite sa, ako

Je gigantická, ale aj giganticky neprehľadná
Mimoúrovňová križovatka Qianchun má jednu nevýhodu za druhou. Ak sa dostanete na nesprávnu cestu, často ani neviete napraviť chybu. GPS je okamžite po vstupe do tohto automobilového kolosea ocitne mimo prevádzky a vodiči sa sťažujú aj na mizerné značenie. Má to však jednu výhodu. Ak ste fanúšikom vozenia sa, tu môžete pokojne stráviť aj celý deň.

Autor: Marcos
Foto: Youtube

DISKUSIA
2.11. 2018 15:00
Diskusia