Stále ho nepriznali, ale boja sa

Existenciu UFO oficiálne nikto nepotvrdil, avšak samotný fakt, že americké ministerstvo obrany vytvára nový vyšetrovací orgán na sledovanie a analýzu neidentifikovaných leteckých javov, čosi naznačuje. Pentagon vidí jasnú hrozbu národnej bezpečnosti v podobe UFO.

Nepriamo tým potvrdzuje, že vo vesmíre sami nie sme. Pretože žiadny štát sveta nebude vytvárať špecializovaný tím na povedačky starej matere. UFO je faktom, ktorý sa síce nepotvrdil, ale rovnako ho nikto neodmieta. A rozbieha sa strategické vyšetrovanie.

Incidenty pribúdajú

Zatiaľ, čo pred pár desiatkami rokov sa svedectvá o UFO koncentrovali na pár anonymných pozorovaní, nálety začínajú byť čoraz častejšie a odvážnejšie.

Zástupkyňa ministra obrany Kathleen Hicksová preto oznámila vytvorenie skupiny pre identifikáciu a synchronizáciu objektov vo vzduchu. Cieľom je vyhodnocovať a podľa potreby zmierniť akékoľvek súvisiace hrozby pre bezpečnosť letov a národnú bezpečnosť.

Strach je totiž opodstatnený. Riaditeľ národnej spravodajskej služby v júni tohto roka totiž predložil Kongresu správu o neidentifikovaných leteckých javoch. Správa identifikovala 144 hlásení UFO, pričom išlo o nezvyčajné pohybové vzorce alebo letové charakteristiky, ktoré naznačovali pokročilú technológiu.

Kto na nás poľuje z vesmíru?

Všetko sa deje pod pláštikom tajomstva. Na druhej strane je viac ako jasné, že Američania, ktorí sú v ochrane svojej krajiny vždy krok dopredu nenechávajú nič na náhodu. A problémom sa už nejaví len Rusko, ale aj pribúdajúce kolízie s UFO, od ktorých nevedno čo očakávať. Monitorovanie priestoru okolo nás má jediný cieľ.

Zabrániť tomu, aby sa filmy ako Deň nezávislosti jedného rána stali skutočnosťou. Informácia však potešila ľudí, ktorí veria, že UFO je skutočné. Ak ich doteraz ostatní mali za bláznov, Pentagon očistil ich meno. Keďže považuje UFO za naozaj reálnu hrozbu pre našu civilizáciu.