Politická ideológia
Facebook pozná vašu politickú ideológiu, aj keď ste ju nikdy neodhalili v žiadnej zo svojich aplikácií alebo sa vám nepáčila stránka politického kandidáta. Facebook určí vaše politické sklony na základe aktivít v rámci jeho služieb. A informácie použije na to, aby vás zaradil medzi liberálnych, umiernených alebo konzervatívnych ľudí. Nie je jasné, ako Facebook skutočne určí vaše politické presvedčenie. Niektorí analytici si myslia, že sleduje vaše interakcie s politicky exponovanými asociáciami.

Milostný život
Facebook vie, kedy ste zamilovaní už mesiace predtým, než oficiálne zverejníte príspevok na svojom profile alebo nástenke. Vďaka analyzovaniu miliárd alebo dokonca biliónov údajov dokáže presne predpovedať správanie dvoch zaľúbencov. Facebook vie, že sa niečo chystá, keď zaznamená náhly nárast komentárov a angažovanosti medzi dvoma ľuďmi. Potenciálne hrdličky začnú zverejňovať v priemere 1,53 príspevkov denne na svojej nástenke 85 dní predtým, ako svoj vzťah zoficiálnia. To sa zvyšuje na 1,67 príspevkov za deň 12 dní pred začiatkom vzťahu. Keď sa však nový vzťah začne rozvíjať, veci sa trochu spomalia. Komentáre, správy a interakcie sa spravidla znížia. Neznamená to však nič zlé, len to, že vzťah je zdravý. Posledné komentáre, správy a interakcie obsahujú vždy hodnotnejší obsah ako tie, ktoré boli odoslané pred začiatkom vzťahu.

Ľudská existencia
Mnoho ľudí nepoužíva Facebook alebo si z dôvodu ochrany osobných údajov vymazalo svoje účty. Neznamená to však, že pre FB neexistujú. Facebooku o vás vie, aj keď nepoužívate jeho služby a pravdepodobne vám aj vytvoril profil. Každý má profil na Facebooku, pokiaľ má priateľov, ktorí používajú Facebook. Tieto takzvané tieňové profily sú doslova neviditeľné, pretože existujú iba na serveroch Facebooku. Aj keď vy nepoužívate Facebook, ale vaši priatelia áno, FB pri registrácii nahrá a uloží kontakty na svoje servery. Potom prepojí tieto telefónne čísla s existujúcimi používateľmi Facebooku, u ktorých navrhuje, aby si ich pridali ako priateľov. Toto je funkcia „ľudia, ktorých možno poznáte“, ktorú vidíte na svojom domácom feede. Facebook vytvára tieňový profil pre ľudí, ktorí profil nemajú. Aktualizuje informácie vo vašom tieňovom profile, čím viac vašich priateľov sa registruje a nahrá kontakty. Keď sa konečne pripojíte, Facebook prepojí váš tieňový profil so skutočným. Takto odporúča priateľov, ktorých by ste si mali pridať, aj keď kontakt nenahráte.

Poloha
Google je neslávne známy svojím záujmom o informácie o vašej polohe. Má však konkurenta, ktorého často prehliadame - Facebook. Ten vie, kde sa v každej chvíli nachádzate. Ak máte pocit, že je to strašidelné, mali by sme dodať, že tieto informácie tiež ukladá na svojich serveroch. Vie, kde všade ste boli aj dlho potom, čo ste odišli a pravdepodobne zabudli, že ste tam niekedy boli. Facebook vás sleduje pomocou aplikácie Facebook v telefóne. Aplikácia vás sleduje aj keď ju nepoužívate. Facebook síce ponúka možnosť obmedziť funkciu sledovania aplikácie alebo ju dokonca úplne vypnúť, ale FB vás bude sledovať, aj keď sa odhlásite. Keď sa už nebude môcť spoliehať na aplikáciu vo vašom telefóne, uchýli sa k určeniu vašej polohy pomocou Wi-Fi, IP adresy, Bluetooth, zvykov prehliadania, miest, ktoré odbavíte, a iného obsahu, ktorý nahráte na web. Na rozdiel od funkcie určovania polohy toto nemôžete vypnúť.

Tehotenstvo
Facebook vie, že ste tehotná alebo ste to práve zistili. Nemali by ste byť teda prekvapení, keď sa vám začnú zobrazovať reklamy na výrobky na starostlivosť o dieťa. Facebook umožňuje inzerentom zamerať svoju reklamu na tehotné ženy a oni to urobia, ak ešte len majú podozrenie, že ste. Facebook odmietol zverejniť informácie, ako identifikuje tehotné ženy. Uviedol však, že len zriedka používa údaje z aktualizácie stavu na zistenie, či je žena tehotná. Pravdepodobnosť otehotnenia ženy určí na základe toho, čo zverejní na Facebooku, ale presne to nevysvetlil. Aktualizácia stavu je príspevok, ale príspevok nemusí byť nevyhnutne aktualizáciou stavu. Spoločnosť Ad Age, ktorá skúmala kontroverziu okolo reklám spoločnosti Facebook zameraných na tehotné ženy, uviedla, že Facebook je „účelovo neurčitý“ v súvislosti s odhalením spôsobu, akým určuje, či je žena tehotná.

Sánkový režim
Facebook vie, kedy spíte a bdiete. Ak s tým nemáte problém, počkajte, kým sa dozviete, že tieto údaje verejne sprístupnil všetkým. Každý, kto dokáže napísať kúsok kódu na získanie týchto informácií z Messengeru na Facebooku, pozná váš spánkový režim. Messenger obsahuje funkcie, ktoré zisťujú, kedy aplikáciu používate na ktoromkoľvek zo svojich zariadení. Napísaním kódu na kontrolu stavu každého v zozname priateľov môže človek určiť, kedy sú jeho priatelia online, offline alebo online, ale nečinní. Pomocou týchto informácií zistia či bdia, alebo spia.

Rozchod
Facebook vie predvídať, kedy sa vy a váš partner chystáte rozísť ešte skôr, ako si to ktokoľvek z vás uvedomí. Môžete si byť istí, že v čase, keď vo svojom informačnom kanáli uvidíte reklamy na zoznamovacie weby, rozchod prebieha. Facebook nepredpovedá váš rozchod na základe zverejnených fotografií s milencom, ani podľa toho, ako často komunikujete. Skôr to určí na základe vašich spoločných priateľov a vášho vzťahu s blízkymi priateľmi vášho partnera. Facebook považuje váš vzťah za zdravý, ak máte vy a váš partner veľa spoločných priateľov a ak vychádzate s blízkym priateľom vášho partnera. Ak však nemáte veľa spoločných priateľov ani sa nestýkate so svojimi priateľmi navzájom, existuje vysoká pravdepodobnosť, že váš vzťah končí. Facebook vie, že tieto druhy vzťahov trvajú sotva dva mesiace, kým sa skončia.