SS Islander
Loď SS Islander sa s veľkým nákladom zlata potopila ešte v roku 1901. Spoločnosti Mars Company sa ju podarilo z morského dna vyzdvihnúť o 111 rokov neskôr, na jej palube sa však takmer žiadne cennosti nenachádzali. Predstavitelia firmy si myslia, že zlato v hodnote 220 miliónov eur sa nachádza na mieste, na ktorom loď stroskotala. Expedíciu na jeho vyzdvihnutie už pripravujú a ak by ste ich chceli predbehnúť, mali by ste sa poponáhľať.

Čingischánov poklad
O kirgizskom jazere Issyk-kuľ koluje množstvo legiend. Jedna z nich napríklad hovorí, že na jeho dne sa nachádza stratený poklad templárov. Ďalšia, oveľa známejšia, pojednáva o slávnom mongolskom vojvodcovi. Čingischán má byť spolu s obrovským pokladom pochovaný práve niekde v tomto jazere, skutočné miesto jeho trvalého odpočinku však ostáva záhadou. Dobové záznamy totiž hovoria o tom, že Čingischánovi vojaci zabili všetkých, ktorí o Čingischánovom hrobe niečo vedeli. Tento mongolský chán počas života nazhromaždil obrovský majetok, a to najmä vďaka dobytiu väčšiny strednej Ázie a Číny. V súčasnosti sa o nájdenie jeho hrobky snažia tímy z Japonska i USA.

Antilla
Neďaleko severného pobrežia ostrova Aruba, ktorý leží 29 kilometrov od Venezuely, sa nachádza vrak nemeckej nákladnej lode Antilla. Aruba je jedným zo zámorských území Holandska a počas druhej svetovej vojny práve pri ňom nemecká loď kotvila. Keď nacisti napadli Holandsko, úrady na Arube rozhodli o zabavení nemeckej lode. Posádka však kládla odpor a napokon vlastnú loď potopila. Hoci je Antilla vyhľadávaným miestom potápačov, väčšina jej zariadenia stále ostáva nedotknutá a čaká na vyzdvihnutie z morského dna.

Poklady Apačov
O pokladoch Apačov koluje množstvo príbehov. Jeden z nich napríklad pojednáva o prepade vlaku, ktorý tento indiánsky kmeň uskutočnil. Keďže však lupičov prenasledovali, tí sa rozhodli poklad ukryť. Nie však na Striebornom jazere, ale niekde na arizonskej hore Winchester. Hľadači pokladov však tvrdia, že poklad je prekliaty a každý, kto sa ho pokúsi nájsť, zomrie. Chcete skúšať šťastie?

Adamsove vykopávky
V americkom štáte Nové Mexiko sa v jednom z kaňonov údajne nachádza stena, ktorá je mimoriadne bohatá na zlaté žily. Muž menom Adams sa v 60-tych rokoch 19. storočia vydal na expedíciu, počas ktorej mal práve takúto povrchovú zlatú baňu nájsť. Spolu so skupinou baníkov malé množstvo zlata vykopali a Adams sa o objave rozhodol informovať úrady. Keď však od skupiny odišiel, baníkov prepadli a povraždili Indiáni. Adamsovi sa už potom kaňon nikdy nepodarilo nájsť.