MENU
Menu

Techmag Nenechajte si ujsť prvý súboj robotov: Japonsko vs. USA

V modrom rohu sa pohybuje päť metrový a 12 tonový Eagle Prime americkej spoločnosti MegaBots, v tom červenom štvormetrový a 6,5 tonový Kurata japonského výrobcu Suidobashi Heavy Industries. Tak vyzerá historicky prvý duel obrovských robotov riadených človekom.

Ten v stredu 17.10.2017 od 19:00 hod budú môcť ľudia na celom svete sledovať na streamovacom webe Twitch. Súboj, ktorý sa odohral v opustenej výrobnej hale v Japonsku, nemohol byť vysielaný v priamom prenose, pretože bol v skutočnosti rozložený do niekoľkých dní. Skladal sa z viacerých kôl, medzi ktorými technici oboch tímov opravovali svoje stroje. V zápase nerozhodoval žiadny bodovací systém, cieľom bolo vyradiť robota na druhej strane z prevádzky s použitím hmotnosti samotného stroja a zbraní. Tie boli podľa jedného z členov amerického tímu navrhnuté tak, aby "neprenikli cez telá robotov, ale aby ich dokázali poškodiť".
Eagle Prime sa pohybuje na pásoch ako tank, pričom Kuratas jazdí na štyroch kolesách, útočiť na seba môžu päsťami, špeciálnymi kliešťami či kanóny s nábojmi pripomínajúcimi veľké paintbalové gule.

Či zvíťazilo Japonsko alebo Spojené štáty, to sa ukáže večer. "Pokiaľ ale čakáte akciu ako vo filme Pacific Rim, len v menšom, budete možno trochu sklamaní," komentoval to server The Verge. Bojovníci sú údajne pomerne pomalí a ich pohyblivosť obmedzená. Napriek tomu ale "bude stáť za to pustiť si prenos a sledovať, ako to všetko dopadne", napísal americký server.

K súboju svojich japonských kolegov vyzvali konštruktéri kalifornskej MegaBots v lete roku 2015. "My máme obrovského robota, vy máte obrovského robota. Je vám jasné, čo sa musí stať," uviedli vo videu. Spoluzakladateľ spoločnosti Brinkley Warren vtedy americkej televíznej stanici CNBC uviedol, že súboj by mohol byť začiatkom nového prestížneho športu.

DISKUSIA
17.10. 2017 19:30
Diskusia