Koľko za rok vylúčime?
Nemusíte po rannej stolici bežať po kuchynské váhy, vedci za vás tento rituál premerali. Dospelý človek za rok zo svojich čriev 320 kilogramov „pevnej hmoty“. Ide o priemerný výpočet, kam možno zaradiť občasné menšie náklady aj také, ktoré zapchajú toaletu.

Moč ako čistič zubov
Opäť tu máme jednu zaujímavé poznanie o našich vylučovacích procesoch. Vedci vyskúmali, že priemerný dospelý človek za rok vypustí moč v objeme dvoch vaní. Ale to nie je všetko. Možno ste nevedeli, že moč nie je len odpadová látka. Okrem toho, že to je aj erotický fetiš, používal sa kedysi na bielenie zubov. Hoci z tela vychádza sterilný, po čase sa začne rozkladať a vzniká amoniak. Ten už starí Rimania používali na bielenie zubov a bielizne.

Prd ženy zapácha horšie ako mužský
Ženy celkovo viac investujú do parfumov a voňaviek a dobre vedia prečo. Je to akoby podvedomá reakcia na to, čo už potvrdila aj veda. Ženské prdy zapáchajú výraznejšie ako mužské. Zo štúdií, vykonaných popredným výskumníkom na plynatosť Michaelom Levittom, vyplynulo, že prdy ženy obsahovali výrazne vyššie koncentrácie sírovodíka ako mužské odfúknutia. No a sírovodík je presne ten plyn, z ktorého nás odvracia a štípu oči. Nie je na tom nič sexistické, ide o vedu.

Ako rýchlo prdíme?
K tomuto číslu by ste sa len veľmi ťažko prepracovávali v domácom prostredí, ale vedci majú techniku, aby dokázali získať údaje aj o rýchlosti prúdenia vzduchu. Či už v atmosfére, alebo na konci análneho otvoru. Závery sú, že prd z nás vystrelí rýchlosťou 9,5 kilometra za hodinu. To je približne rýchlosť poklusu. A denne si takto uľavíme priemerne štrnásťkrát.

Najnechutnejšie miesto na ľudskom tele
Ak ste mysľou už mierili medzi polky zadku, zaraďte spiatočku a vydajte sa opačným smerom. Rovno do ústnej dutiny. Ústa sú doslova biologickou Noemovou archou. Sídli v nich päť až 50 miliárd baktérií. Ide o približne 700 druhov. Niektoré sú prospešné s inými si musí poradiť náš imunitný systém. Ak to nezvládne, baktérie sa môžu dostať do celého tela vrátane mozgu. Napríklad ochorenie ďasien bolo spojené s reumatoidnou artritídou a pneumóniou. Jazýčkové bozky dostávajú hneď iný rozmer.