Nie každý počin sa stretne s úspechom. Uviesť na trh nové auto nie je nikdy jednoduché. Budovanie vzrušenia u verejnosti si vyžaduje roky vývoja, mesiace marketingu a konečné spustenie a uvedenie na trh musí prebehnúť perfektne. Ak sa čokoľvek v tomto procese pokazí, riskujete, že sa vaše auto dostane na tento nešťastný zoznam. Tu je 10 áut, ktoré jednoducho nedokázali naplniť to, čo sa od nich očakávalo.

DeLorean DMC-12

DeLorean DMC-12
DeLorean DMC-12
Zdroj: DeLorean

Nenechajte si ujsť galériu k článku

DeLorean DMC-12 označovaný aj ako „stroj času“ je jedno z legendárnych áut 80. rokov, ktorý bol a možno dodnes je snom mnohých autičkárov. Ide o športový automobil, ktorý od roku 1981 vyrábala spoločnosť DeLorean Motor Company. Výrobu, bohužiaľ, pre finančné problémy ukončili už v roku 1983.

Spoločnosť založil americký inžinier, vynálezca a pracovník v automobilovom priemysle John Zachary DeLorean, ktorého snom bolo dať svetu športový automobil s výnimočným dizajnom. O neúspechu DeLoreanu sa dá napísať samostatný článok: či už zlý manažment zakladateľa alebo premrštená cena alebo zlá kvalita spracovania... To všetko sa podpísalo pod nevyhnutný osud dnes už zaujímavého youngtimera.