Chovná stanica Anna Creek má rozlohu neuveriteľných 23677 kilometrov štvorcových a je tak väčšia než napríklad Slovinsko. Len pre porovnanie, najväčší americký ranč má rozlohu len 3300 kilometrov štvorcových a v Austrálii je asi stovka chovných staníc väčších než tento ranč.

Prečo sú stanice v Austrálii také obrovské? Príčinou je klíma tohto kontinentu. Väčšina staníc sa nachádza v nehostinných vnútrozemských pustinách so súhrnným názvom Outback. Podnebie je suché a vegetácia veľmi riedka, takže keď človek chce, aby ho stádo uživilo, musí ho chovať na veľmi veľkej ploche. Napríklad v Anna Creek hustota dobytka nikdy nepresahuje jedno zviera na kilometer štvorcový, v najlepších časoch má stádo okolo 17-tisíc kusov.

Stanicu Anna Creek kedysi vlastnil Sidney Kidman, ktorého prezývali aj „kráľ dobytka“. Keď mal 13 rokov, ušiel z domu a vo vrecku mal iba päť šilingov a sedel v sedle jednookého koňa, ktorého si kúpil za úspory. Písal sa rok 1870. Pubertu strávil Kidman najprv ako pohonič dobytka, neskôr sa stal obchodníkom. Keď našetril dosť peňazí, založil si prvú vlastnú stanicu, ale neostal iba pri nej.

Kým vypukla prvá svetová vojna, bol Kidman najväčším vlastníkom pôdy v Austrálii a istý čas mal pozemky rozľahlejšie než Veľká Británia. Jeho potomkovia dodnes vlastnia viac než desať miliónov hektárov.

Zhromažďovanie dobytka v Anna Creek trvá aj niekoľko týždňov. Kedysi ho vykonávali jazdci na koňoch, dnes jazdia na motorkách a pomáhajú im pozorovatelia z lietadiel.

Stanice sa často nachádzajú na odľahlých miestach a najbližšie obývané usadlosti sú aj deň jazdy autom. Aj preto fungujú samostatne ako miniatúrne mestečká, kde sa nachádzajú aj školy pre deti zamestnancov či bar. Elektrinu zabezpečujú generátory a solárne panely, internetové pripojenie a televízny signál prichádzajú cez satelit.

Stanicu Anna Creek dnes vlastní spoločnosť Williams Cattle Company, ktorá ju kúpila od Kidmanovcov. A mimochodom, herečka Nicole Kidmanová je príbuznou „kráľa dobytka“.