MENU
Menu

Techmag Najšpinavší muž sveta fajčí výkaly. Neuveríte, ako dlho sa nekúpal

Amou Hadži má 83 rokov a má zvláštne predsudky. Verí napríklad, že čistenie tela spôsobuje choroby. Aj preto sa už vyše 60 rokov neumýval. Žije v izolovanej dedine na juhu Iránu a kontakt s vodou neznáša.

Najšpinavší muž sveta fajčí výkaly. Neuveríte, ako dlho sa nekúpal
Amou dokonale splýva s okolím. Niet divu, keďže má čiernu nielen tvár, ale celé telo. Keď bez pohybu sedí, človek si ho pokojne pomýli so skalou. Nepije čistú vodu a o čerstvom jedle má tiež jasnú predstavu. Jeho najobľúbenejším pokrmom je fermentované dikobrazie mäso. Denne síce vypije päť litrov vody, ale výhradne zo starej hrdzavej plechovej nádoby, v ktorej kedysi dávno skladovali naftu.

10 mýtov o hygiene, ktoré nie sú pravdivé

Fajčí fajku, namiesto tabaku si ju ale napcháva suchými zvieracími výkalmi. Vlasy si zásadne neskracuje nožnicami, jednoducho ich opáli nad ohňom. No a v zime nosí namiesto čiapky starú vojenskú prilbu.

Najšpinavší muž sveta fajčí výkaly. Neuveríte, ako dlho sa nekúpal
Amou nemá dom, žije v diere v zemi, ktorá skôr pripomína hrob. Dedinčania mu síce z ľútosti postavili aspoň malú chatrč, tá je však bez strechy a starec v nej spáva len sporadicky.

Sprchovať sa ráno, či večer? Vieme odpoveď

Nik presne nevie, prečo sa rozhodol žiť takýmto spôsobom. Dedinčania hovoria o silných emotívnych zážitkoch, ktoré muža v mladosti postihli, nie je však jasné, o čo konkrétne išlo. Napriek tomu vyzerá Amou šťastnejšie než mnohí ľudia, ktorí žijú v luxuse. Nemá žiadny majetok a nemá čo stratiť ani sa čoho báť. Teda okrem sprchy.

Autor: Liam
Foto: Youtube

DISKUSIA
16.12. 2017 13:00
Diskusia