MENU
Menu
zdroj: Youtube/Jalopnik
a

Techmag Najlacnejšie elektrické auto sveta vám doručia domov, ale chceli by ste ho vôbec?

Snívate o elektrickom aute, ale Tesla je mimo vašu ligu? Nevadí, ešte vždy môžete siahnuť po niečom lacnejšom. V prípade vozidla s názvom Changli hovoríme dokonca o niečom oveľa lacnejšom. Stojí 820 eur (1060 eur s väčšími batériami) a je to najlacnejšie elektrické auto na svete. A pošlú ho poštou.

Changli navrhla a vyrába čínska firma Changzhou Xili Car Industry. Ide o skutočne miniatúrne autíčko, ktoré si však v posledných týždňoch vyslúžilo obrovskú dávku pozornosti. Môže za to jedine jeho cena a fakt, že ho promujú ak cenovo najdostupnejšie elektrické vozidlo na svete. Aj keď nazvať ho autom je možno trochu prehnané. Motor má výkon 1,16 koňa a Changli dosiahne maximálnu rýchlosť 30 kilometrov za hodinu. Samozrejme, že bez zapnutej klimatizácie. Na druhej strane je zaujímavé, že tou klimatizáciou disponuje. A má aj nezávislé zavesenie kolies, kúrenie, rádio a parkovaciu kameru. Zrejme najzaujímavejší je ale fakt, že vám ho doručia domov.

Netreba chodiť do autosalónu a nechať sa predavačom presviedčať, že potrebujete výbavu navyše. Stačí kliknúť na Alibabu, zaplatiť a počkať si.

Changli meria na dĺžku 2,5 metra, má šíku 1,5 metra a výšku 180 centimetrov. Váži iba 323 kilogramov a takmer rovnako veľa aj odvezie. Dvojsedadlová verzia s lepšími batériami stojí 1060 eur, za trojsedadlovú mašinu si už priplatíte. Stojí 1320 eur. Do toho samozrejme treba zarátať poštovné, DPH a clo, ale keď si k tomu z Číny rovno objednáte aj znak Tesly, žiadna vám neodolá.

Na jedno nabitie, ktoré trvá desať hodín, prejdete 40 až 100 kilometrov. Dosť veľký rozptyl, však? Treba naň pamätať pri ceste do práce.

Pomerne vtipnú recenziu miniatúrneho autíčka nájdete vo videu nižšie. Teslu zrejme tak skoro nedobehne, ale napriek tomu je fascinujúce, za akú nízku cenu si môžete nechať domov doručiť auto na elektrinu.