BMW dostáva na Reddite na frak

Istanbul,,Turkey,-,August,30,2022,:,Bmw,Ix,Is
Zdroj: Shutterstock

Na čele je podľa Autobildu používateľ Redditu, ktorý sa úprimne priznáva k vlastníctvu dvoch najžalostnejších áut v ich automobilovej histórii. Prvým je sedan Ford Tempo V6 z roku 1994, ktorý trápila nešťastná kombinácia pomalého zrýchľovania pripomínajúceho štvorvalec a spotreby paliva podobnej osemvalcu. Aby toho nebolo málo, spomína aj na svoje pokusy s Ascentom Touring od Subaru, ktorý počas 19 mesiacov strávil 19 nocí v servise, čo je dôkazom jeho nespoľahlivosti.

V centre pozornosti však nie sú len objektívne automobilové katastrofy, ale aj osobné skúsenosti, vďaka ktorým sa niektoré autá javia ako najhoršia voľba. Svojimi príbehmi o nešťastí sa tu zdôverili napríklad nadšenci BMW. Jeden z majiteľov modelu M3 z roku 2015 opisuje svoju jazdu ako zmiešaný zážitok - vzrušujúci zážitok z jazdy, ktorý bol zmiernený neustálymi problémami so spoľahlivosťou.

Používateľ Tushhh opakuje tento názor a vyhlasuje M3 z roku 2015 za najlepšie a najhoršie auto, aké kedy vlastnil. Radosť z jazdy je nepopierateľná, ale neustála potreba opráv odčerpala z jeho peňaženky 5 000 dolárov len za štyri mesiace vďaka chybným komponentom, ako je denné svietenie na strane spolujazdca, ventil PCV a medzichladič. Napriek nákladným opravám by do toho išli znova kvôli čistej radosti z jazdy v BMW M3.

Ale tým sa ohováranie BMW nekončí. Ďalší používateľ Redditu sa podelil o svoju strastiplnú skúsenosť s BMW M5 E60, iteráciou V10, ktorá šokujúco potrebovala nový motor už po 60 000 km. Model E66 760Li zhltol úspory jedného majiteľa a počas jeho šesťmesačného vlastníctva nikdy nefungoval bez problémov. Ďalší používateľ, tszelgia, prezrádza, že jeho BMW X5M ho stálo 12-tisíc dolárov na opravách počas jediného roka, čo ho prinútilo rozlúčiť sa s ním.