MENU
Menu
lad.

Techmag Najdrahšie zbytočnosti: Neuveríte, koľko sú ľudia schopní utratiť za ľad či minerálku

Každý deň vezmete do ruky pero, fľašu s vodou či topánky. Niekedy tieto veci stoja pár eur alebo dokonca len centov. No nie vždy je to pravidlom. Ak máte zopár tisíc voľných eur, môžete si dovoliť oveľa fajnovejšie veci.

Najdrahšie kocky ľadu
Spoločnosť Gläce Luxury Ice Co. tvrdí, že vynašla najlepší spôsob ako ochladiť nápoj. Ich kocky ľadu vraj majú dokonalý geometrický tvar, vďaka ktorému schladia nápoj najúčinnejšie. Ľad predávajú vo vreckách po 50 kusov buď v podobe kociek, alebo guľôčok, prípadne mix na polovicu za 292 eur. Ľad je k dispozícii online a dostanete ho v izolovaných vreckách cez doručovaciu spoločnosť FedEx. Voda, z ktorej ľad vyrobili, je maximálne čistá, aby neovplyvnila chuť nápoja. Firma ručí, že „ich“ ľad sa v nápoji rozpustí za 15 až 30 minút, čiže máte dostatok času na vychutnanie si chladeného nápoja. 

Najdrahšie tacos

Zbytocnost
Zdroj: Youtube

Máte chuť na tacos? Ak máte aj chuť minúť pritom 22-tisíc eur, môžete zájsť do hotela Grand Velas Los Cabos Resort na polostrove Baja v Mexiku. Ponúkajú tam najdrahšie tacos na svete, ktoré obsahujú najdrahšie ingrediencie. Tacos sú plné hovädzím mäsom, homárom, hľuzovkami a kaviárom Almas Beluga – všetko vo vnútri mäkkej kukuričnej tortilly, ktorú zdobia vločky jedlého zlata.

Najdrahšia minerálna voda

Zbytocnost
Zdroj: Youtube

Väčšina fliaš s vodou stojí pár centov. Viete si predstaviť, že by ste si kúpili trištvrtelitrovú vodu, ktorá stojí viac ako najnovšie BMW? Minerálku Acqua di Cristallo Tributo a Modigliani predali na aukcii v Mexiku v roku 2010 za 54-tisíc eur. Nejde však o obyčajnú fľašu. Za vysokou cenou stojí exkluzívna úprava fľaše s tvárou ženy z 24-karátového zlata, zabalená v koženom puzdre. Navrhol ju známy dizajnér Fernando Altamirano. Voda vo vnútri je zmesou pramenitej vody z Fidži, Francúzska a islandského ľadovca. Existujú aj lacnejšie verzie tej istej fľaše vyrobené z iných materiálov, ktoré v priemere stoja tritisíc eur.

Najdrahší ruksak

Zbytocnost
Zdroj: Youtube

Louis Vuitton je synonymom kvality, exkluzivity a predovšetkým luxusu. Louis Vuitton definuje exotický dizajn a špičková cena. Celebrity používajú jeho produkty už celé desaťročia a kožený batoh Louis Vuitton Crocodilian Leather nie je výnimkou. Za cenu 71-tisíc eur môže byť váš. Premiéru mal na módnej prehliadke Louis Vuitton jeseň / zima 2018. Ušili ho výlučne z krokodílej kože, k dispozícii je v titánovo-sivej farbe. Keby ste ho chceli kúpiť, v kamennej predajni ani online ho nehľadajte. Musíte zavolať do centrály Louis Vuitton v Paríži, aby vám ho predali.

Najdrahšie pero

Zbytocnost
Zdroj: Youtube

Predstavte si najdrahšie pero, akým ste kedy písali. Koľko stálo? Tridsať alebo sto eur? To je nič oproti peru Aurora Diamante Fountain pen, ktoré si ročne kúpi len jeden človek. Stojí totiž 1,3 milióna eur. Pero pokrýva viac ako 30 vysokokvalitných diamantov De Beers. Má hrot z bieleho zlata v štýle fontány a je k dispozícii vo svetlom aj tmavom prevedení. Vyrába sa vo Florencii v Taliansku, kde sa nachádza sídlo spoločnosti Aurora. 

Najdrahší iPhone

Zbytocnost
Zdroj: Youtube

Najdrahší iPhone na svete je vyrobený z 18-karátového zlata, pokrýva ho 6 127 diamantov a má diamant v tvare loga Apple. Ide o iPhone 6. Avšak pri zlate a malých diamantoch to nekončí. Vrchol šperkárskej práce spočíva v 51,29-karátovom diamante v tvare loga Apple, ktorý je na zadnom paneli. Autorom unikátneho diela je dizajnér Alexander Amosu. Vyhotovenie najdrahšieho iPhonu na svete trvalo dva mesiace a jeho cena je 2,4 milióna eur.

Najdrahšia obuv

Zbytocnost
Zdroj: Youtube

Tieto topánky  nevlastní žiadna  celebrita. Ak ich chcete vidieť, musíte navštíviť najvyššie podlažie v dubajskom hoteli Burj Al Arab Palace. Vytvoril ich Passion Jewelers v spolupráci s firmou Jada Dubai podľa návrhu britsko-rumunskej módnej návrhárky Marie Madrhari. Pár zlatých črievičiek z bieleho zlata zdobia diamanty a ide o najdrahšie dámske lodičky v cene 15,3 milióna eur. Topánky obsahujú viac ako 200 diamantov, opätok lemuje 24-karátové zlato, pričom diamanty sú vložené aj do špičky.