MENU
Menu

Techmag Najbrutálnejší zločineckí bossovia: Neštítia sa vraždiť ani deti

Ich každodenným „chlebíčkom" boli nekalé obchody, krádeže, podplácanie, vraždy, atentáty. Niektorí z nich sedia vo väznení, no mnohí sa dodnes ukrývajú a ďalej poťahujú nitkami. Medzi najbeštiálnejších šéfov rôznych mafiánskych skupín patria aj títo piati bossovia.

Najbrutálnejší zločineckí bossovia: Neštítia sa vraždiť ani deti
Carlos Tiberio Ramirez (Salvador)
Najhorší pouličný gang Mara Salvatrucha je známy aj ako MS-13. Vznikol v okolí Los Angeles, keď v dôsledku občianskej vojny v Salvádore emigrovalo do USA množstvo ľudí. Keď mnohých členov gangu deportovali späť, skupina začala prijímať členov aj v domovskej krajine.

Najnebezpečnejšie gangy sveta

Podľa odhadov má MS-13 najmenej 70-tisíc členo. Hoci hierarchiu gangu obklopuje rúcho tajomstva, k jedným z najvyššie postavených členov patrí Carlos Tiberio Ramirez. „Preslávil" sa najmä svojou záľubou v mučení a týraní obetí. Neraz im odrezal uši, rozpustil ich v kyseline, neštíti sa vraždiť ani ženy a deti.

Najbrutálnejší zločineckí bossovia: Neštítia sa vraždiť ani deti
Miguel Treviño Morales (Mexiko)
Morales, ktorého prezývajú aj Z-40, je bývalý mexický drogový boss a vodca zločineckej organizácie Los Zetas. Až do jeho zatknutia v júli 2013 patril k najnebezpečnejším zločincom sveta. Skupina Los Zetas je známa tým, že sa brutálne vraždí aj civilistov a obete vystavuje na verejných miestach. Morales po prevzatí kontroly nad skupinou zorganizoval útoky, pri ktorých zahynuli stovky ľudí.

Najsurovejšie väzenské gangy, s ktorými sa neradno zahrávať

Zorganizoval masakre v San Fernade v roku 2011 aj útok na kasíno v Monterrey v roku 2011. Jeho najobľúbenejšou metódou popravy je „El Guiso" alebo „guláš". Obeť ponorili do obrovského sudu s benzínom a zaživa zapálili. Po Moralesovom uväznení v roku 2013 začala upadať aj samotná Los Zetas.

Najbrutálnejší zločineckí bossovia: Neštítia sa vraždiť ani deti
Matteo Messina Denaro (Taliansko)
Matteo Messina Denaro patrí medzi najhľadanejších zločincov na svete. Je najsilnejším a najbohatším členom syndikátu sicílskej mafie Cosa Nostra, ktorá dominuje západnej Sicílii. Je hlavným organizátorom krutých bombových útokov, pri ktorých zahynuli viacerí vládni predstavitelia. Dokonca odpálil bombu v blízkosti galérie Uffizi vo Florencii, kde výbuch zničil množstvo obrazov talianskych majstrov.

Pomníky ruských mafiánov: Sú na smiech, alebo budia rešpekt?

Podozrievajú ho z viac ako 50 nájomných vrážd a zúčastnil sa aj na únose 11-ročného syna informátora v snahe zabrániť mu svedčiť. Bohužiaľ, dieťa uškrtili. Polícia zatkla mnohých z jeho spoločníkov a členov rodiny a zabavili mu veľkú časť majetku. Denaro však stále zostáva na úteku, s najväčšou pravdepodobnosťou sa nachádza niekde v rodnom meste Castelvetrano na Sicílii. Chráni ho ozbrojená skupina lojálnych vojakov, ktorí sú ochotní položiť vlastné životy, aby zabránili jeho zatknutiu.

Najbrutálnejší zločineckí bossovia: Neštítia sa vraždiť ani deti
Ismail Zambada García, Mexiko
V roku 2016 Ismael „El Mayo" Zambada García prevzal vedenie kartelu Sinaloa, najväčšieho zločineckého subjektu na svete. Na rozdiel od iných šéfov, ktorí boli zavraždení alebo uväznení, Zambada je oveľa diskrétnejší. Napriek tomu nahromadil miliardy a infiltroval členov svojej rodiny do mnohých podnikov po celom Mexiku. Je priamo zodpovedný za masívny vývoz kokaínu a metamfetamínu do USA. Kartel Sinaloa si udržal silu vďaka drogovým vojnám, ktoré od roku 2007 sužujú Mexiko. Ide o konflikty, v ktorých bolo zavraždených viac ako 100-tisíc ľudí. V súčasnosti je „El Mayo" najhľadanejším kápom v Mexiku a v USA.

Najbrutálnejší zločineckí bossovia: Neštítia sa vraždiť ani deti
Keniči Šinoda (Japonsko)
Organizovaný zločin v Japonsku je na medzinárodnej úrovni známy ako jakuza, no ide len o všeobecné označenie pre jednotlivé skupiny, ktoré tvoria najbohatšiu kriminálnu entitu na svete. Najvýznamnejšia japonská zločinecká skupina sa volá Jamaguči-gumi. Ide o syndikát, ktorý kedysi zahŕňal až 23-tisíc členov. Šéfom skupiny je Keniči Šinoda, nemilosrdný zabijak, ktorý sa neštíti naozaj ničoho. Yamaguči-gumi má ročný obrat niekoľko miliárd dolárov, pričom peniaze pochádzajú z vydierania, hazardných hier, sexuálneho priemyslu, obchodovania so zbraňami a drogami. Podieľajú sa aj na manipulácii s akciami aj na internetovej pornografii. Skupina má sídlo v Kobe, ale pôsobí v celom Japonsku, USA a v Ázii. V roku 2012 Obamova administratíva uvalila na Šinodu sankcie, pretože ho vyhodnotili ako človeka s prepojením na nadnárodné organizované zločinecké skupiny.

DISKUSIA
8.12. 2017 15:00
Diskusia