Dokonalý nemecký vojak
Aký by mal byť? Ako Werner Goldberg. On sa totiž 1. decembra 1938 pripojil k nemeckej armáde a po invázii do Poľska bola jeho fotka dávaná za príklad dokonalého muža, dokonalého vojaka, dokonalého Nemca. Obletela noviny a stala sa kultovou. Všetci mladí chlapci v ríši, chceli byť ako Werner Goldberg. Lenže o dva roky neskôr Hitler rozhodol, že tento vojak nielenže už nebude prezentovať ich armádu, musí z nej odísť. Prevalilo sa totiž, že mal v krvi zapísaný židovský pôvod.

Rádio Caledonia
Dnes si ho nenaladíte. A prakticky ste si ho nenaladili ani v čase najväčšej slávy Tretej ríše. Jeho poslaním malo byť šírenie nacistickej propagandy v Škótsku. Stál za ním oddaný fašista Donald Grant, ktorý chcel, aby Hitler vládol aj Škótsku. Príjem tohto rádia bol však natoľko malý a zlý, že prakticky nebolo možné aby ho počuli masy. Našli sa však malé skupinky ľudí, ktorý signál zachytili, no výsledok nebol nijako oslnivý. Rádio nikdy nevzbudilo vlnu nacizmu, ako si to Grant želal.

Olympijské hry v roku 1936
Konali sa v Berlíne a Hitler všetku pozornosť médií strhol na budovanie propagandy. Mnoho štátov však bojkotovalo hry a športovcov do Nemecka neposlalo. Aj americký atlét Jesse Owens to mal nahnuté. Bol nielen Američan, ale aj černoch. Napriek všetkému sa však rozhodol vycestovať. Výsledok bol neuveriteľný. Okamžite na seba strhol pozornosť, získal až štyri medaily a stal sa tak prvým Američanom, ktorý si odniesol naraz štyri cenné kovy. Bol miláčikom sveta a Hitlerova propaganda o nadradenej nemeckej rase dostala riadne na frak.

Vyrobili vlastný hoax
Jedným z najuletenejších projektov propagandy bolo nazývanie Williama Shakespeara ako náš Shakespeare. Hrali sa jeho hry a celý tím propagandistov pracoval na tom, aby hrám vtlačil tak trochu nacistický charakter. Nemci si totiž chceli pestovať vysokú kultúru, no prax je taká, že ľudia neboli úplne hlúpi. Pod dialógmi klasika videli ich pôvodný zámer. A nikdy sa Hitlerovi ani na chvíľu nepodarilo presvedčiť svet, že tento fenomenálny literát by tlieskal jeho vláde.