Hrubšia koža
Muži majú hrubšiu kožu, a to nie metaforicky, ale naozaj. Ide o dôsledok množstva testosterónu, ktorý v nich koluje a v ženách nie. Ako vysvetľujú odborníci, stimulácia testosterónom spôsobuje zväčšenie hrúbky kože asi o 25 percent oproti ženám.

Väčšie zuby
Znie to ako z rozprávky o Červenej čiapočke, ale muži majú naozaj väčšie zuby ako ženy. A to aj tí, ktorí sú výškovo nižší. Vidno to najmä na očných zuboch, ale celkovo je rozdiel vo veľkosti korunky vyčíslený približne na päť až desať percent.

Výraznejšie obočie
Čo robí tvár mužskou a čo ženskou? Črty, ktoré podčiarkujú čeľustné kosti, líca aj obočie, a práve všetky tieto parametre majú muži výraznejšie a väčšie. U žien dominujú širšie líca, väčšie pery a vyššie obočie. Asi netreba pripomínať, že práve tieto rozdiely tváre sa podpisujú aj pod vzájomnou príťažlivosťou. 

Väčšie priestory ucha
Túto vec si navonok nevšimnete, ale je faktom, že muži majú väčšie vnútorné priestory ucha. Čo tým príroda zamýšľala? Nakoľko ide o orgán podieľajúci sa na rovnováhe tela a orientácii v priestore, mali by byť muži v tomto smere šikovnejší.

Ľahšie zahriatie tela
Ženy niekedy krútia hlavou nad mužmi, ktorí vyrazia v zime v šortkách alebo vybehnú v krátkom tričku. Nakoľko však muži majú tendenciu mať viac svalov, tým pádom majú nižšiu pokojovú telesnú teplotu ako ženy. Toto ich podľa lekárov udržuje zahriatejších.

Chrápanie
A prečo sa chrápanie spája viac s mužmi? Chrápanie vychádza z nosa a úst, no je zvyčajne dôsledkom telesného tuku v bruchu. Toho mávajú muži viac.