IT profesionáli či umelci pri práci bežne používajú viacero monitorov. Lenže majú k dispozícii stolné počítače a implementácia viacerých displejov do notebookov je o dosť ošemetnejšia. Firma Expanscape si teda povedala, že sa do toho pustí a nedávno predstavila model Aurora 7. Ide o prvý notebook na svete so siedmimi displejmi. Na prvý pohľad pôsobí ako zariadenie zo sci-fi filmu, londýnska firma ale tvrdí, že notebook je na sto percent skutočný. Akurát ešte nezverejnila jeho cenu, prototypy sú síce na predaj, ale zákazníci nesmú prezradiť, za koľko notebooky kúpili.

Aurora 7 má štyri monitory s uhlopriečkou 17,3 palca (dva horizontálne, dva vertikálne) s rozlíšením 4K a tri sedempalcové displeje s rozlíšením 1920 x 1200 pixelov. Všetkých sedem displejov je samozrejme pripojených priamo k telu notebooku a zariadenie váži 12 kilogramov. To je síce dosť veľa, ale aj tak sa prenáša jednoduchšie než notebook a šesť ďalších separátnych monitorov.

Samotný notebook má procesor Intel Core i9-9900K, pamäť RAM s veľkosťou 64 GB, dedikovanú grafickú kartu Nvidia GeFotce GTX 1060, niekoľko SSD diskov a harddisk s veľkosťou 2 TB. Na trhu sú síce aj výkonnejšie hráčske notebooky, lenže Aurora 7 nie je určená na hranie, ale na prácu. Aspoň zatiaľ, kým je stále v štádiu prototypu.

Možno sa pýtate, ako dlho vydrží batéria pri siedmich svietiacich displejoch. Podľa Expanscape je to až 140 minút. Presnejšie povedané, batérie sú dve, jedna poháňa samotný notebook a druhá displeje.

Kedy sa Aurora 7 dočká svojej finálnej verzie je zatiaľ vo hviezdach. Otázkou ostáva aj to, či si nájde klientelu. Isté však je, že firma Expanscape stvorila čosi, čo sa ešte pred pár rokmi zdalo byť vzdialenou budúcnosťou.