MENU
Menu

Techmag Máte motorku, ale už žiadne miesto pre ňu v garáži? To posledné riešenie odporúčame najviac

Skutočne ošemetná situácia nastáva v momente, keď si kúpite motorku, váš vysnívaný dvojkolesový tátoš je konečne doma a vám zrazu dopáli, že ho asi nebudete mať kde na noc zaparkovať tak, aby bol dostatočne chránený.

Byker
Byker

Nech akokoľvek prepočítavate metre štvorcové v garáži, vždy dospejete k rovnakému výsledku. Dnu sa zmestí len vaše a manželkine auto a možno ešte jeden detský bicykel, ale určite nie nová motorka!

Ako tento problém vyriešiť? Možností je viacero:

1.    Na dvore postavíte druhú murovanú garáž

V princípe garáž nie je náročnou stavbou a okrem stavebného materiálu, logicky, budete potrebovať aj nejaké náradie. Pri ukladaní strešnej krytiny či úpravách fasády využijete kvalitnéhliníkové lešenie, ktoré je v porovnaní s fasádnym lešením z iných materiálov ľahké, jednoducho sa premiestňuje a skladá. Ale dbajte na bezpečnosť pri práci! Povrch pod hliníkovým lešením musí byť rovný, spevnený, bez prekážok a... Tie barefoot topánky, čo majú práve teraz obuté vaše deti, vaša manželka a stopercentne aj vy, na prácu vo výškach vhodné nie sú! Že neviete, o čom vravíme? Ide o druh obuvi imitujúcej chodenie naboso, ktorá sa vyznačuje rovnou, mäkkou a ohybnou podrážkou, širokou oblou špičkou, aby mali prsty na nohách, resp. celé chodidlo dostatok priestoru, žiadnym podpätkom a chýbajúcou klenbou. Chvályhodné, ako manželka podporuje kúpou barefoot topánok zdravý telesný vývoj a správne držanie tela u detí, no u vás jej pravdepodobne ide o to, aby sa vám nezväčšili haluxy a nemohli ste sa vyhovárať na bolesti chrbtice. Ak máte k barefoot topánkam akékoľvek ďalšie doplňujúce otázky, adresujte ich vašej manželke... My sa lepšie vyznáme v lešeniach a isté je, že bez vhodnej pracovnej obuvi môžete z lešenia spadnúť a spôsobiť si vážne zranenia.

 

Máte motorku, ale už žiadne miesto pre ňu v garáži? To posledné riešenie odporúčame najviac
Zdroj: L'Oréal Paris

 

2.    Prenajmete alebo kúpite si garáž niekde nablízku alebo od suseda

S kúpou nehnuteľnosti sú späté rôzne náležitosti, ktoré treba zo zákona dodržať. Ide napr. o to, aby bola kúpno predajná zmluva uzavretá písomnou formou, ktorú sa vždy oplatí dať skontrolovať advokátovi. Po podpise zmluvy je potrebné podať návrh na vklad do katastra. Vlastníkom novej garáže sa stanete až dátumom, kedy katastrálny úrad daného okresného úradu vydá rozhodnutie o povolení vkladu do katastra nehnuteľností. Ľudovo povedané, na portáli katastra nehnuteľností musíte zbadať v kolonke vlastník vaše meno. Prenájom garáže je o niečo jednoduchší, ale aj v tomto prípade odporúčame, aby si nájomnú zmluvu pozrel právnik.

Napadá vám ešte nejaké iné riešenie? Ak krútite hlavou zľava doprava, určite ste zatiaľ nepočuli o absolútnej novinke na trhu, ktorou je:

3.    Rossier – garážový a prepravný box pre motorky

Ide predovšetkým o veľmi dômyselnú garáž s futuristickým dizajnom pre všetky typy motoriek. Je vyrobená z kvalitného plastu (plast si udrží tvar i farbu naveky) a má robustnú a pevnú konštrukciu. Nepotrebujete žiadne stavebné povolenie a nemusíte nič ohlasovať stavebnému úradu. Motobox zaberá v záhrade len o málo viac miesta ako samotná motorka, pričom ho môžete kedykoľvek presunúť. Ak plánujete motorku vziať so sebou na dovolenku, na jej prepravu slúži Rossier len v spojení so samostatnou prípojnou podvozkovou platformou!

Ďalšie výhody Rossier motoboxu

    Ochráni motorku pred zlým počasím, zákerným vandalom, a tiež pred znečistením, poškodením a znehodnotením drobnými i väčšími predmetmi. Je možné ho kúpiť na splátky za 62 Eur mesačne.

Platená reklama.

DISKUSIA
20.11. 2019 5:15
Diskusia