MENU
Menu

Techmag Koniec konšpirácií: Hitler zomrel v Berlíne, analyzovali jeho chrup

Adolf Hitler spáchal 30. apríla 1945 v berlínskom bunkri samovraždu, aj keď niektorí konšpirační teoretici majú na túto udalosť rozdielne názory. Jedni vravia, že ušiel do Argentíny, ďalší hovoria rovno o základni na odvrátenej strane Mesiaca. Nová historická štúdia však ich bizarné dohady vyvracia. Našli sa totiž Hitlerove zuby.

Koniec konšpirácií: Hitler zomrel v Berlíne, analyzovali jeho chrup
Francúzski vedci, ktorým úrady umožnili vstúpiť do moskovských archívov, zverejnili výsledky biomedickej analýzy Hitlerovho chrupu, ktorý od konca druhej svetovej vojny Rusi dobre skrývali. Po 73 rokoch tak vraj majú konečne nezvratné dôkazy o tom, že nacistický vodca naozaj zomrel v bunkri v Berlíne. V zuboch našli napríklad zvláštne ložiská modrej farby, ktoré vznikajú pri chemickej reakcii medzi a kovovými zlúčeninami v plombách.

Geli Raubalová: Jediná žena, ktorú Hitler skutočne miloval

Asi 12 hodín potom, ako sa Hitler a jeho manželka Eva Braunová otrávili kyanidom, ich telá nacisti na vodcovu žiadosť spálili. Jediné, čo ostalo ako-tak nedotknuté, bola mužská horná sánka a niekoľko zubov. Členovia ruskej tajnej služby, ktorí k bunkru prenikli, tieto pozostatky pozbierali a odviezli do ZSSR. Tu boli celé desaťročia ukryté a vedci sa k ich analýze dostali až nedávno.

Hitlerova Katedrála svetla: Ambiciózny projekt nacistov, ktorý sa vydaril

O Hitlerovi toho aj 73 rokov po smrti veľa prezrádzajú. Napríklad to, že mal iba štyri svoje zuby a ostatné boli umelé, respektíve kovové. S najväčšou pravdepodobnosťou tiež trpel nejakým ochorením ďasien a chrup si takmer nečistil. A opotrebovanie zubov potvrdzuje aj ďalšiu fámu o Hitlerovi: naozaj bol vegetarián.

Bizarné plány: Čo by sa dialo, ak by Hitler vyhral vojnu?

„Zuby sú autentické a môžeme potvrdiť, že patrili Hitlerovi," uviedol vedúci výskumného tímu Philippe Charlier. „Konšpirácie o smrti nacistického vodcu môžu skončiť. Neušiel ponorkou do Argentíny, neskrýva sa na tajnej základni v Antarktíde a už vôbec nie na odvrátenej strane Mesiaca."

DISKUSIA
3.6. 2018 0:00
Diskusia