MENU
Menu

Techmag Keď mobily zabíjajú: 8 prípadov, ktoré varujú pred nebezpečenstvom

Kedysi sme o nich ani nechyrovali, dnes bez nich nevieme žiť. Mobily sú neoddeliteľnou súčasťou života, ale pozor na ne. Ako ukazujú štatistiky, majú na konte viac úmrtí ako napadnutia žralokom!

Keď mobily zabíjajú: 8 prípadov, ktoré varujú pred nebezpečenstvom
Možno to vyzerá ako bizarnosť, ale malé komunikačné zariadenia naozaj môžu viesť k smrti. Berte to ako výstrahu a nezabúdajte, že hoci ťukáte do mobilu, z času na čas treba hlavu zodvihnúť.

8. Pád z útesu
Stačí chvíľa nepozornosti a z obyčajného smskovania je tragický koniec nejedného života. V San Diegu dokonca muž zomrel pádom z útesu nabitého turistami, lebo pozeral do mobilu. Jeho očiam tak ušlo, že prekračuje bezpečné miesto.

Zmrzačil sa kvôli iPhonu: Aby si ho kúpil, predal obličku

7. Zrazenie
Nepozornosť úraduje aj na cestách - havárie spôsobujú vodiči hľadiaci do mobilov, takisto aj chodci. Všade po svete sa riešia prípady, kedy hlava sklonená k zemi spôsobí, že dôjde k zrážke. V Číne takto pred zrakmi desiatok ľudí zlikvidoval kamión mladú ženu, ktorá pri chôdzi smskovala.

6. Streľba
Kruto vyznieva aj tragická smrť mladého Američana, ktorému ukradli mobil. Využil sledovaciu aplikáciu, ktorá v ňom bola a vybral sa po svoj telefón. Zastavil na parkovisku, jeho mobil mal byť vo vedľajšom aute, no z toho sa okamžite ozvala streľba. Majiteľ telefónu bol na mieste mŕtvy.

5. Elektrický zásah
V Číne sa pasovali aj so šokujúcim prípadom, kedy ženu zabil telefón na nabíjačke. Jej sestra, ktorá bola v tom čase s ňou, vypovedala, že telefón sa nabíjal a keď zazvonil, žena ho bez odpojenia zdvihla. Okamžite však dostala zásah prúdom a na mieste bola mŕtva.

FOTO: Retro detstvo: Spomeniete si, ako sa vyrastalo bez smartfónov?

4. Zošrotovanie
Každý bežný človek sa o svoj mobil bojí, ale v americkom Illinois zašiel jeden - dnes už nebohý - muž priďaleko. Omylom hodil telefón do odpadovej šachty a nakoľko nevedel zohnať správcu domu, riešil to po svojom. Vylomil zámok a pomocou rebríka sa snažil dostať do zbernej nádoby. Išlo však o kompaktor, v ktorom ho policajti po niekoľkých hodinách našli mŕtveho.

3. Požiar
Keď sa v domácnosti mladej mamy rozmohol požiar, našťastie sa s dcérou dostali z domu von. Avšak mama sa rozhodla, že ide zachrániť aj svoj mobil, a to sa jej stalo osudným. Plamene a dym ju pripravili o život.

Skončila s dierami v oku: Jasný displej takmer zničil žene zrak

2. Vlakové nešťastie
Riskovanie vlastného zdravia kvôli selfie je už bežnou "zábavou". V Rumunsku sa však partia mladých ľudí rozhodla, že si spraví fotku na streche vlaku, samozrejme rozbehnutého. Jedno dievča pri držaní telefónu v selfie póze zachytilo vedenie a vysoký prúd ju doslova upálil.

1. Explózia
Vo viacerých častiach sveta nahlásili explózie mobilných telefónov. Žiaľ, napríklad v Indii k tomu došlo počas toho, ako muž telefonoval a výbuch pri uchu ho zabil. Bizarná, no skutočná smrť mobilom.

DISKUSIA
7.11. 2019 17:00
Diskusia