Spanie
Doma si pohodlne ľahnete do postele a necháte sa unášať do ríše snov. Vo vesmíre s tým nerátajte. Astronauti sa musia pripútať k stenám, aby počas spánku nepoletovali.

Zbavovanie sa odpadu
V 20. storočí sa moč vypúšťal priamo do vesmíru. Inžinieri však rýchlo zistili, že zamŕza a poškodzuje solárne panely. Dnes už je niečo podobné minulosťou. Odpad putuje do špeciálnych nádob, ktoré sa po naplnení vypustia z lode smerom k Zemi. Následne zhoria v atmosfére.

Sex
Súloženie v beztiažovom stave si zatiaľ nevyskúšal nikto. Hlavným dôvodom je tretí Newtonov zákon, kvôli ktorému by sa počas rytmických pohybov partneri od seba vzďaľovali. Ďalších problémov so sexom vo vesmíre je však viac.

Jedenie
S obľúbenými jedlami by ste sa museli rozlúčiť. Každodennou realitou by vám bolo balené, dehydrované jedlo z Ruska, USA alebo Japonska.

Hygiena
Lietanie v sprche môžete zažiť len vo vesmíre. Samotné umývanie je taktiež náročný proces, pri ktorom treba nacvičenými pohybmi otvárať obaly s vodou a šampónom a následne ich obsah dostať k telu. Na vypľutie pasty po umývaní zubov zabudnite, treba prehĺtať.

Cvičenie
Vo vesmíre človek stráca svalovú i kostnú hmotu. Dve hodiny denne preto musí cvičiť na stacionárnom bicykli, bežiacom páse a špeciálnom prístroji, ktorý umožňuje posilňovanie rúk a nôh.

Veľká a malá potreba
K toalete sa najprv treba pripútať a po vykonaní potreby sa presvedčiť, či prúd vzduchu naozaj odsal výsledný produkt do nádrže na odpad. Zrejme by ste nechceli, aby vám po stanici poletovali exkrementy.

Depresia
Myslíte si, že vo vesmíre zažívajú ľudia len vzrušujúce chvíle? Omyl. Riziko smrti, pocit izolácie, smútok a stres prispievajú k tomu, že sa u niektorých astronautov vyvinie depresia. Podstúpiť musia nielen telesný, ale i duševný tréning.

Menštruácia
Malý bonus pre dámy. Predtým, ako sa prvá americká astronautka vydala na dlhší pobyt vo vesmíre, jej inžinieri nabalili 100 tampónov. Obávali sa však, že môže dôjsť k retrográdnej menštruácii, ktorá by mohla spôsobiť žene vážne zdravotné problémy. Ich strach sa ukázal ako neopodstatnený, ba práve naopak: menštruácia znižuje hladinu železa v krvi, ktorá sa pri dlhšom pobyte na obežnej dráhe môže dostať do kritických hodnôt. V tomto teda majú ženy vo vesmíre pred mužmi výhodu.