MENU
Menu

Techmag Jachta od Porsche: Značka neostala nič dlžná svojej povesti

Značka Porsche začala zhmotnením mužských snov o dokonalom aute a pokračovala do sveta módy, parfumov aj šperkov. Všade sa stala symbolom kvality a prestíže. Inak to nie je ani v prípade jachty, ktorá nesie ich rukopis. Aj ten názov Royal Falcon One už naznačuje, že ide o prvotriednu záležitosť.

Jachta od Porsche: Značka neostala nič dlžná svojej povesti
Nastupuje kráľovná vĺn
Keď dá do niečoho Porsche svoj rukopis, tak to musí byť výnimočné. Niečo, čo zatieni konkurenciu a nielen tým, že ich morská panna má 41 metrov. Pretože veľkosť je síce dôležitá, ale na mori nie je najdôležitejšia. Jachta Royal Falcon One má totiž na pýšenie sa omnoho viac ako len metre. Tento koráb pripomína trochu vesmírnu loď, ktorá sa zniesla zo snov dizajnérov až na vodu a tu bude plniť ďalšie sny mužov, morských vlkov, pirátov, labužníkov a všetkých tých, ktorí si túžia plniť detské sny aj na staré kolená.

Jachta, ktorú by chcel každý, má dokonca vlastnú pláž

Stvorená na luxusný život
Treba povedať, že Porsche nie je značka, ktorá je pre každého, a ani ich autá nie sú určené na to, aby s nimi človek chodili každé ráno do fabriky za pás. Preto aj jachta ponúka luxus, ktorý podčiarkuje katamaranová konštrukcia.

Jachta, tiger, zlatý záchod. Koľko stoja hračky milionárov?

Vďaka nej má loď dosť životného priestoru, ktorý zahŕňa tri salóniky a na hornej palube veľkú suitu plus VIP salónik pre veľmi vzácnych hostí, alebo keď budete chcieť byť na vodnej párty v súkromí.

Najodvážnejšie koncepty jácht. Postavia ich niekedy?

Prenesená v čase
Na túto jachtu je vhodné prísť v aute Porsche, pretože dizajnéri sa postarali o to, aby majiteľ ani nepocítil rozdiel, že si presadol, akurát nepokračuje po ceste, ale po mori. Dizajn lode je teda v štýle automobilky a vybavenie je na úrovni päťhviezdičkového hotela. Nechýba napríklad bar a vírivka, ak by ste sa chceli kúpať nielen v morských vlnách. Loď však nezaostáva ani výkonom a Porsche rozhodne nechcelo na vlny postaviť model, ktorému by ostatné lode špliechali vodu na palubu. Jachtu poháňajú dva supermotor s výkonom 2300 koní. A cena? Opýtajte sa výrobcu. Fotografie nájdete v galérii.

Autor: Marcos
Foto: camperandnicholsons.com

DISKUSIA
11.11. 2019 17:00
Diskusia