MENU
Menu

Techmag Ítečkára nebavil chat s priateľkou, problém vyriešil naozaj majstrovsky

Poznáme to všetci. Keď sa začnú hrnúť na naše mobily správy od nervóznej frajerky, končí každá zábava, práca aj voľný čas. Neodpovedať znemená pripraviť si pôdu pre pekelné muky. Preto si Li Kaixiang, čínsky softvérový inžinier, vyrobil na frajerku originálneho chatbota. Teraz o zdrojový kód žobronia muži po celom svete.

Ítečkára nebavil chat s priateľkou, problém vyriešil naozaj majstrovsky
So ženou sa nezahrávajte
Má vždy čo napísať. To je jasné. Ak si raz začnete vymieňať s partnerkou správy, tak ide obvykle o začarovaný kruh, kde sa však nehodnotí len správnosť vašich odpovedí, ale aj reakčný čas a beda ak odpovedáte neskoro alebo príliš stroho. Všetko sa ešte znásobuje, ak na ženy zaútočí predmenštruačný syndróm a tak sa na pár dní v mesiaci menia na štvrtý blok černobyľskej elektrárne chvíľu pred výbuchom. Li Kaixiang našiel liek, ktorý mu doslova zachránil život. Môže sa pokojne počas dňa venovať práci a na správy od frajerky odpovedá robot.

Viete, ako sa správať v četovacej skupine? Veľa ľudí tieto pravidlá neovláda

Viac ako 300 správ v prvý deň
Keď Li Kaixiang nasadil na svoju frajerku chatbota, tak poukázal nielen na schopnosť umelej inteligencie uspokojiť ženy, ale aj na to, že to bolo skutočne jediné možné riešenie. Už v prvý deň si totiž jeho drahá s robotom vymenila viac ako 300 správ. Pri takejto záplave písmen by skutočne Li Kaixiang nenaťukal ani fragment zdrojového kódu v práci. Takto má možnosť len kontrolovať jedným očkom, či sa mu chatbot neprehrial.

Dôvody, prečo by ste mali frajerke radšej zavolať než napísať

Prvé náznaky podozrenia
O tom, čo všetko skúmajú ženy v rámci konverzácie, svedčí aj výsledok testovania, v rámci ktorého dostal Li Kaixiang aj otázky typu ako to, že odpovedá tak rýchlo. Preto jednoducho upravil kód, aby robot tvoril odpovede s istým odstupom a v rozdielnych časoch. Ale nikdy príliš neotáľal. Navyše to dokazuje, že ženy obvykle počas dňa s frajermi píšu na rovnaké témy a tak chatbot nemá so zvládaním konverzácie žiadne problémy. Frajerka ani netušila, že chatuje s robotom. Na občasných chybách, keď po vyznaní lásky zahlásil robot teplotu okolitého vzduchu, sa len veselo zasmiala.

Skupinový chat? Týchto tam zaručene nájdete

Daj nám zdrojový kód!
Predstavte si svet, v ktorom si mobil položíte na stôl v úplnej pohode. Pri prvej nervóznej správe od frajerky zapnete chatbota a vy sa smejete, užívate si pivo a svet je zrazu krásny. Aj preto muži po celom svete píšu na Li Kaixianga oslavné básne. Je pre mužov tak trochu hrdinom modernej doby, ktorý aspoň raz za čas dokáže zachrániť štipku našej chlapskej hrdosti. Niektorí ho kritizujú, ale tí asi nemali na krku frajerku počas hormonálnych výkyvov. Výhodou chatbota je, že sa dá aj vypnúť, ale ešte väčšou, že sa dá kedykoľvek zapnúť.

Autor: Marcos
Foto: Public Domain

DISKUSIA
24.6. 2019 19:00
Diskusia