Podvodné fitness plány

V podstate by sa dalo povedať, že každá diéta je tak trochu podvod, pretože ak by nejaká fungovala, bol by to koniec obezity. Ale vo svete fitness influencerov má istý vplyv Brittany Davisová. Táto americká hviezda sociálnych médií sa môže pochváliť viac ako miliónom sledovateľov na svojich mnohých platformách, na ktorých predáva cvičebné a výživové plány. Hovorila im personalizované, teda šité na mieru konkrétnej osobe. Zákazníci zaplatili 92 až 300 dolárov za plán a osobné stretnutie. Nakoniec sa ukázalo, že nešlo tak celkom o originály. Mnohým zákazníkom peniaze vrátili, iní čakajú. Nuž, neverte všetkému peknému na sociálnej sieti.

Smrteľný TikTok pre tínedžerov 

Snaha ukázať viac ako ktokoľvek iný núti tínedžerov do čoraz väčších výziev a hlúpostí. Yazmin Esmeraldová bola jednou z nich a doplatila na to životom. Objavila samopal ukrytý v skrini v dome svojej starej mamy. Požiadala mladšieho brata, aby ju nakrútil so zbraňou, dúfajúc, že ​​to bude na TikToku vyzerať dobre. Pri natáčaní videa sa však zastrelila. 

Sláva, ktorá sa neoplatí

Influencerka Ayesha Akramová z Pakistanu nemusí mnohým ľuďom veľa hovoriť, ale doma je niečo ako hviezda sociálnych médií. V auguste 2021 spolu so skupinou priateľov cestovala k pamätníku Minar-e-Pakistan v Láhaure. Keď natáčali v parku Iqbal, okolo nich sa začali rojiť stovky mužov. Najprv si robili len selfie, no dav sa čoskoro zmenil na násilný. Ako Akramová neskôr opísala novinárom, bola úplne obklopená ľuďmi, ktorí ju ohmatávali a strhávali z nej šaty. Dokonca nemala priestor na únik. Aj tak to môže vyzerať, ak ste príliš slávni na internete.

Fentanyl vo falošných liekoch

Smrteľné drogy sú cez sociálne siete až neskutočne ľahko dostupné. V podstate sa do nich preniesla ulica. Avšak keďže ide o predaj na diaľku, v posledných rokoch odborníci na narkotiká varovali pred znepokojujúcim trendom predaja falošných drog na platformách sociálnych médií, ako sú Snapchat a Instagram. Počet úmrtí medzi mladými ľuďmi v dôsledku fentanylu v tabletkách narastá ohromujúcou rýchlosťou. Pretože ak je ešte niečo horšie ako drogy, tak sú to falošné drogy plné jedov, prímesí a predstavujú doslova vražedný koktejl. Navyše cez sociálne siete je pôvodca prakticky nevystopovateľný.

Falošné účty školských vrahov

24. mája 2022 vošiel 18-ročný muž do základnej školy v Uvalde v Texase a spustil paľbu. Tento mrazivý útok si vyžiadal 21 mŕtvych: 19 detí a dvoch učiteľov. Po tomto hroznom krviprelievaní sa na sociálnych sieťach neobjavil len súcit a dojemné reakcie. Svet prvý raz videl aj niečo desivo mrazivé.  Na viacerých platformách, najmä na Instagrame a TikTok, si ľudia začali zakladať falošné účty, v ktorých tvrdili, že to oni sú strelci. Prevzali  obrázky z jeho účtov na sociálnych sieťach a budovali si profily masových vrahov. Na sociálnych sieťach sa tak objavuje aj odvrátená a temná stránka človeka, ktorá by bez nich nikdy neuzrela svetlo sveta.