MENU
Menu

Techmag FOTO: Umenie, ktoré stvorila náhoda: Týmto fotkám nebudete chcieť veriť

Hranica medzi umením a všedným životom je skutočne tenká. A skvosty, ktoré ovlažia dušu, nemusíte hľadať len v drahých galériách. Stačí správne zaostriť zrak napríklad aj na plechovku od farby. Náhoda vie byť geniálnym Picassom.

FOTO: Umenie, ktoré stvorila náhoda: Týmto fotkám nebudete chcieť veriť
Mrazivé krásy
S nízkymi teplotami je to v tomto ročnom období už biedne, ale zúfať netreba. Celá zima je jedno umelecké stvárnenie. Od zasnežených kopcov po námrazu na terasách a oknách. No netreba nič ľutovať. Skúste to s mrazom trochu aj vy. Dajte si napríklad do mrazničky poháre. Môžu byť jemne vlhké. Potom ich stačí vybrať a uvidíte, že sa začne rodiť umenie. Môžete nalievať do umeleckých pohárov aj v strede leta. Skúste.

FOTO: 3D kresby, ktoré vám dokonale popletú hlavu

Zahrajte sa na umelca
Voda je vďačný nástroj na to, aby ste sa mohli pohrať s umeleckou tvorbou. Stačí vám fotoaparát, aj ten na mobile, a zrazu máte umenie. Nepotrebujete ani veľa doplnkov. Stačí pohár vody, cez ktorý budete ostriť na okolitý svet. Zrazu pochopíte, že ide o niečo, čo dokážete aj predávať. Alebo sa minimálne dostatočne zabaviť.

VIDEO: Prasa, ktoré maľuje: Pigcasso predáva obrazy za tisíce eur

Krása v zlomeninách
Rádiológovia by vedeli povedať, ako umelecky sa vedia zlomiť ľudské kosti. Ale aj zlomené drevo, kachličky, zrkadlo, popraskané sklo. Ťažko by ste tieto krásne línie stvárňovali. Poškodené veci môžu byť krásnym dôkazom, že aj v nešťastí sa dokáže skrývať zárodok niečoho nového a pozitívneho.

Keď príroda maľuje
Už sme hovorili o mraze, ale skúste si zväčšiť štruktúru dreva, listu, snehovej vločky, kameňa. Uvidíte, že práve z týchto vzorov zapísaných v prírode vychádzali aj tie najslávnejšie diela ľudí. Skrátka prírodu len vo väčšom imitovali.

Neuveríte, čo umelkyňa robí s čajovými vreckami

Farby, laky, tekutiny
Či už máte pred sebou kávu, alebo otvárate krabicu s farbou, prípadne ste niečo nešikovne rozliali, nalaďte svoje vnímanie na umeleckú frekvenciu a uvidíte možno oveľa viac, ako všetci ostatní. Budete žiť umením aj tam, kde iní len rýchlo vezmú handru. Všímajte si drobné nástroje krásy a zistíte, že svet je nádherným miestom, len to mnoho ľudí nevidí. Pretože pozerá do mobilu. No práve aj popraskané sklo na ňom, ich môže na krásu okolitého umenia upozorniť.

Inšpiráciu nájdete v našej galérii.

DISKUSIA
30.4. 2018 19:00
Diskusia