MENU
Menu
Fotky na Instagrame sa začínajú ponášať jedna na druhú.

Techmag FOTO Stáda na Instagrame produkujú tony rovnakých snímok, tieto typy určite poznáte

V karanténnych časoch je Instagram pre mnohých únikom z fádnej reality. Môžu sa aspoň pozerať na fotky zo zaujímavých destinácií, keďže cestovať sa dnes veľmi nedá. Instagram však čoraz viac trpí stádovitosťou, kvôli ktorej sa začínajú fotky podobať ako vajce vajcu.

Influencer, teda známa virtuálna celebrita, zverejní fotografiu. Netrvá dlho a zástupy ľudí chcú mať na svojom profile čo najpodobnejší záber. Výsledkom je, že obrovské množstvo užívateľov, ktorí chcú byť čo najunikátnejší, vyzerajú v konečnom dôsledku takmer rovnako. Všimla si to aj zakladateľka účtu s názvom Insta Repeat, ktorej cieľom je kritizovať stádovitosť a absenciu originality, teda javmi, ktorými je postihnutá väčšina účtov na Instagrame.

Jej meno nie je známe, ale nešetrí kritikou: „Vidím kvantum užívateľov, ktorí si k fotkám dávajú hashtagy o kreatívnom spôsobe života. Na ich fotkách pritom nič kreatívne nie je, jednoducho kopírujú trendy. Veľa ľudí si zároveň myslí, že sú špeciálni, jedineční. Vychovali ich tak. Pritom sú úplne rovnakí ako tisíce ďalších, ktorí sa odfotia v kanoe alebo v klobúku. Správajú sa podľa vzorca."

Výber fotografií, ktoré vám dokážu, že aj „kreatívni" ľudia sa správajú stádovito, nájdete v našej galérii.