MENU
Menu

Techmag FOTO: Sériový vrah, ktorý si fotil obete: Jeho zábery desia

Desivé. Tak sa jedným slovom dajú opísať snímky, ktorých autorom je Rodney Alcala. Okrem toho, že rád fotil, mal tiež záľubu vo vraždení a znásilňovaní. Ženy, ktoré zvečnil, sa neraz stávali jeho obeťami.

FOTO: Sériový vrah, ktorý si fotil obete: Jeho zábery desia
Alcalu v roku 2010 odsúdili v Kalifornii za päť vrážd na trest smrti. Mal ich vykonať v rokoch 1977 až 1979. V roku 2013 mu už len ako zadosťučinenie pozostalým obetí pridali 25 rokov za mrežami, keď sa priznal k dvom vraždám spáchaným v New Yorku v rokoch 1971 a 1977. Presný počet žien, ktoré zabil, je neznámy a môže byť oveľa vyšší.

FAKTY X: Najhorší sériový vrah v dejinách: Garavito umučil stovky detí

Istý detektív nazval Alcalu „vraždiacim strojom". Vyšetrovatelia odhadujú, že môže mať na svedomí až 50 žien, najvyššie odhady hovoria až o 130 obetiach.

Najhorší kanibalskí vrahovia: Obete jedli so zvráteným potešením

Žalobcovia tvrdili, že Alcala sa s obeťami pohrával. Napríklad ich škrtil, kým nestratili vedomie, a potom čakal, až sa preberú. Proces aj niekoľkokrát opakoval. Pri vyšetrovaní sa polícii podarilo odhaliť úkryt, v ktorom mal Alcala asi tisíc fotografií. Autorom bol samotný vrah.

Maľby sériových vrahov: aké sú zhmotnené myšlienky krutých zločincov?

Ešte v roku 2016 ho obvinili z vraždy ženy, ktorá bola na jednej z Alcalových fotiek. A bizarné je, že Alcala sa objavil v roku 1978 aj v reality šou, ktorá sa točila okolo randenia. Bolo to práve v čase, keď sa zároveň naplno venoval vraždeniu (video pod článkom).

Fotky sériového vraha nájdete v našej galérii.

DISKUSIA
23.4. 2018 19:00
Diskusia