MENU
Menu

Techmag FOTO: Najmladšia astronautka: Má len 17 rokov a môže byť prvá na Marse

Už od momentu, kedy Jurij Gagarin vyletel do vesmíru, rastie v ľuďoch záujem o kolonizáciu iných planét. V posledných rokoch sa čoraz častejšie hovorí o dobytí Marsu človekom. A jedno 17-ročné dievča sa už na tento scenár pripravuje. Má byť prvou osobou, ktorá pristane na povrchu červenej planéty.

FOTO: Najmladšia astronautka: Má len 17 rokov a môže byť prvá na Marse
Alyssa Carson má 17 rokov a pochádza z Louisiany. V súčasnosti podstupuje tréning, aby sa mohla stať astronautkou. Jej snom je byť prvým človekom na Marse a pripravuje sa na to, aby mohla byť účastníčkou výpravy k tejto planéte v roku 2033.

NASA zverejnila šokujúce premeny planéty. Na zmeny doplatíme všetci

Okrem toho, že je študentkou výcvikového programu NASA, chodí aj na strednú školu. Všetky predmety sa učí v štyroch jazykoch: angličtine, čínštine, francúzštine a španielčine. Priznáva, že na nič iné jej neostáva čas, ale vraj je spokojná. Plní si totiž svoj sen.

Chcete 30-tisíc? Stačí pre NASA vyriešiť "hnedý problém"

Je najmladším človekom, ktorý absolvuje výcvik pre astronautov. Zároveň sa venuje popularizácii výskumu vesmíru na stredných školách. Na svoj vek je naozaj vyspelá a stíha toho viac, než si viete predstaviť. Navyše jej to pristane aj v skafandri. Niekoľko jej fotiek nájdete v našej galérii.

Autor: Liam
Foto: Instagram/nasablueberry

DISKUSIA
20.7. 2018 17:00
Diskusia