MENU
Menu
Marcello Barenghi.

Techmag FOTO Muž kreslí trojrozmerné obrazy, nad ktorými budete krútiť hlavou

Taliansky umelec Marcello Barenghi má veľmi špeciálnu zručnosť - dokáže kresliť realistické verzie každodenných objektov pomocou bežných nástrojov, aby vyzerali trojrozmerne.

Už ako dieťa mal talent na hyperrealistické kreslenie a snažil sa čo najvernejšie napodobniť realitu. A darí sa mu to naozaj mimoriadne

Už ako 18-mesačný kreslil lietadlá, ktoré mali trojrozmerné vrtule a vertikálne stabilizátory, a keď vyrastal, jeho schopnosti sa zlepšovali a vyhral niekoľko súťaží v kreslení. V čase, keď vyštudoval strednú školu a začal navštevovať univerzitu si vyvinul svoj vlastný hyperrealistický štýl a techniku. Učitelia umeleckých rád ho vyzývali, aby vyskúšali svoje šťastie mimo Talianska, kde sa hyperrealizmus cenil viac. Urobiť kariéru z kreslenia realistických verzií každodenných vecí sa však ukázalo ako ťažšie, než si Marcello predstavoval.

V čase, keď bol Marcello na univerzite, sa grafický dizajn považoval za nepríliš perspektívne odvetvie, a tak sa namiesto toho, aby sa sústredil na svoju vášeň, rozhodol sa špecializovať na architektúru. Ukázalo sa, že to nebola najlepšia voľba a po niekoľkých sklamaniach sa Barenghi vzdal štúdia úplne. Zamestnal sa ako asistent v obchode.

V roku však ostal podľa vlastných slov „nezamestnaný a nemal čo stratiť“, a tak sa rozhodol vrátiť sa k tomu, čo rád robil najviac - kresleniu hyperrealistických verzií každodenných predmetov. Založil si účet YouTube a začal nahrávať videonávody, v ktorých kreslil veci ako plechovky od sódy alebo ovocie. Za rok nazbieral 100-tisíc odberateľov. Dnes ich 2,1 milióna, čo z neho robí jedného z najpopulárnejších umelcov na YouTube. Výber jeho diel si môžete pozrieť v našej galérii.