56-ročný Paul Hampton sa 10. decembra 2020 zobudil o 4:30 ráno na búchanie na dvere. Zišiel z poschodia k v chodovým dverám, otvoril ich a sused naňho vybafol aby sa šiel ihneď pozrieť na svoj Mercedes. Respektíve na to, čo z neho ostalo.

Paul prišiel 9. decembra domov z práce o pol desiatej večer a auto ako vždy zaparkoval na ulici pred domom. O 4:30 tu už ale z vozidla za desiatky tisíc eur ostalo len torzo. Zlodeji ho doslova rozobrali na súčiastky priamo pred Hamptonovým domom. Vzali kolesá, kryt kapoty, dvere, predné sedadlá a v podstate všetko, čo sa dalo odniesť. Nik zo susedov nič nepočul ani nevidel, zločinci pracovali v absolútnej tichosti. Je jasné, že išlo o profesionálov, ktorí svojej „práci“ dobre rozumeli. Hamptonovo luxusné auto nechali stáť na stavebných tvárniciach.

Majiteľa vozidla pohľad na ošklbaný Mercedes zdrvil. Médiám uviedol, že bežne pracuje 13 hodín denne a na auto dlho šetril. Ešte horšie podľa neho bolo, že k zločinu došlo rovno pred jeho domom, kde za 20 rokov nespozorovali žiadnu trestnú činnosť.

Vyšetrovatelia nenašli na mieste činu žiadne odtlačky prstov a Paulovi povedali, že pátranie bude náročné. Samotný majiteľ zvyšku auta preto poskytol odmenu tisíc libier tomu, kto by bol schopný páchateľov identifikovať. „Jediným pozitívom je, že nakoľko išlo o profesionálov, nič nepoškodili. Ešte aj drôty vedúce do dverí pekne odpojili a neprestrihli ich.“

Paulovi mechanik prezradil, že zlodeji sa snažili ukoristiť aj predný nárazník a senzory, ktoré sa v ňom nachádzajú, pretože ide o mimoriadne drahé súčiastky. Zrejme ich však niečo vyrušilo, takže stihli dať dolu len prednú ŠPZ. Či sa zlodejov podarí vypátrať je otázne, ale skôr nepravdepodobné.