MENU
Menu

Techmag FOTO: Chystá sa najväčšia jachta sveta, veľkosťou sa priblíži Titanicu

Na superjachtu sa dostane len malé množstvo smrteľníkov a ešte menej sa ich môže pochváliť, že podobné plavidlo vlastnia. Kúpu lode menom Project Valkyrie by si však rozmyslel aj miliardár. Pôjde o najväčšiu jachtu sveta a v prepočte bude stáť asi 750 miliónov eur.

FOTO: Chystá sa najväčšia jachta sveta, veľkosťou sa priblíži Titanicu
Project Valkyrie sa zrodila v dizajnérskej dielni Chulhun Design v Južnej Kórei a stavať ju bude americká firma Palmer Johnson, ktorá už zopár luxusných jácht na konte má. Tá, ktorá si uzurpuje titul najväčšej na svete, bude mať dĺžku 229 metrov a poskytne ubytovanie 52 hosťom a 92 členom posádky. Mimochodom, slávny Titanic meral len o 40 metrov viac.

FAKTY X: Jachta, ktorá sa vyparila v Bermudskom trojuholníku. O jej osude sa nič nevie

Momentálne si prvenstvo medzi superjachtami drží 180-metrová Azzam. Tú vlastní prezident Spojených arabských emirátov šajch Chalíf bin Sultán an-Nahján.

Nekonečná dovolenka: obytná jachta, ktorú vlastnia jej pasažieri

Project Valkyrie je navrhnutá ako plávajúce zábavné centrum. Má vlastné kasíno, kiná, reštaurácie a dokonca aj malú galériu obrazov. Potenciálny kupca si môže vybrať aj z doplnkovej výbavy a prevýšiť tak cenou magickú miliardovú hranicu.

Jachta, ktorú by chcel každý, má dokonca vlastnú pláž

Bližšie detaily o superjachte zatiaľ nie sú známe. Vie sa iba toľko, že bude mať trup vyrobený z hliníka a uhlíkových vlákien, vďaka čomu bude pomerne ľahká a dosiahne rýchlosť až 46 kilometrov za hodinu. Grafické stvárnenia lode nájdete v našej galérii.

DISKUSIA
23.2. 2019 13:00
Diskusia