Zabudnite na primitívne vejáre, ktoré v lete len víria teplý vzduch. Ochladia vás len na moment a navyše musíte na ich pohyb vykonávať telesnú aktivitu, ak teda nemáte súkromného ovievača. Nový vynález s názvom Metaura Pro by mal totiž produkovať naozaj chladný vzduch. Konkrétne vraj funguje v dvoch módoch. Ten ventilátorový vyrába vzduch, ktorý je o sedem stupňov Celzia chladnejší než okolitý, v prípade klimatizačného módu je potom rozdiel až 14 stupňov Celzia.

Metaura Pro využíva motor, ktorý pracuje na princípe impulzovej šírkovej modulácie a má v sebe zabudovaných 26 ultraľahkých „plutiev“, ktoré sa obopnú okolo majiteľovho krku a rozptyľujú teplo. Motor je napojený k vysokootáčkovému ventilátoru na zadnej strane zariadenia, ktorý taktiež pomáha k ochladzovaniu nositeľa.

Celé zariadenie neváži ani pol kila a na jedno nabitie vydrží chladiť približne osem hodín. Momentálne je v crowdfundingovej fáze, vynálezcom sa už ale podarilo vyzbierať dosť peňazí na výrobu sériových kusov. Trochu znepokojivým faktom je, že nikde na stránke neuvádzajú hlučnosť celého zariadenia. Nik okrem nich teda nevie, či je Metaura Pro tichá ako vánok, alebo bude nositeľovi na krku vrčať hlučný motor a prenosná klimatizácia ho rýchlo omrzí.

Prví majitelia by sa mali novej hračky dočkať v júni 2022 za cenu okolo 150 eur. Toľko sú mnohí ochotní zaplatiť za to, aby im v letných horúčavách nebolo extrémne teplo. Otázne však je, či budú ochotní vymeniť chlad za prípadnú hlučnosť.