Ochutnávač zmrzliny

Milujete zmrzlinu? Chcete, aby vám platili za jej jedenie? Ak ste na obe otázky odpovedali áno, práca ochutnávača zmrzliny je pre vás ako stvorená. Výrobcovia zmrzliny sú zodpovední za to, aby bola zmrzlina lahodná a spĺňala štandardy. Degustátori sú zodpovední za navrhovanie nových príchutí, testovanie neúspešných príchutí a doručovanie vzoriek potenciálnym zákazníkom. Priemerná mzda je 69-tisíc eur ročne, najlepšie zarábajúci majú 100-tisíc eur ročne.

Ako získať túto prácu?

Vyžaduje si to veľa odhodlania, aby ste mohli stráviť deň ochutnávaním zmrzliny. Najprv by ste mali získať bakalársky titul v potravinárstve, ale čo je najdôležitejšie, starať sa o svoj jazyk. To znamená už žiadna káva, žiadne korenené jedlá ani cigarety. A na ochutnávanie vždy používajte zlatú lyžičku.

Profesionálny „maznák“

Pandémia a izolácia obmedzila ľudské kontakty, našťastie, profesionálny „maznák“ ich pomáha obnoviť. Tento človek je platený za maznanie sa s ľuďmi, čo môže zahŕňať čokoľvek - od ležania v objatí cez rozprávanie až po tiché sedenie. Bez ohľadu na to, akú formu má maznanie, ide o poskytnutie pohodlia a ľudského kontaktu. Priemerná mzda dosahuje 60 eur za hodinu, najlepšie zarábajúci majú až 80 eur za hodinu.

Ako získať túto prácu?

Je to dosť zvláštna práca, ale v skutočnosti nie je ťažké ju začať vykonávať. Na svete existuje niekoľko spoločností, ktoré najímajú profesionálnych maznákov a zvyčajne vyžadujú len vyplnenie žiadosti a absolvovanie krátkeho školenia. Zo zrejmých dôvodov musíte mať rád ľudí a nesmie vám prekážať, ak narušia váš osobný priestor. Práca je ideálna pre empatických jedincov, ktorí sú skvelí v súcitnom počúvaní.

Zahrievač lôžka

Dostať zaplatené za ležanie v posteli je snom každého. Bohužiaľ, táto práca je o niečo menej očarujúca, ako znie. Ste to práve vy, kto sa musí vysporiadať s chladom obliečok. Zahrievač postelí dostáva peniaze za to, aby ležal v hotelovej posteli pred príchodom hosťa. V závislosti od toho, ako sa to danej osobe páči, môžete stráviť zohrievaním postele desať minút až hodinu. Priemerná mzda dosahuje 65 eur za hodinu, najlepšie zarábajúci majú až 100 eur za hodinu.

Ako získať túto prácu?

Môžete pracovať v pohostinských službách alebo si založiť vlastnú firmu. Údajne, ak si nájdete ultrabohatého klienta, môžete zarobiť 200-tisíc eur ročne tým, že mu budete zahrievať posteľ.

Kapitán výletnej lode

Môžete sa plaviť po moriach a navštíviť rôzne tropické destinácie, no byť kapitánom výletnej lode je veľká zodpovednosť. Zodpovedáte za bezpečnosť cestujúcich a posádky, ako aj plavidla. Táto prestížna práca so sebou prináša množstvo výhod. Môžete cestovať po svete zadarmo a zvyčajne máte najlepšiu súkromnú kajutu na lodi. Hlavnou nevýhodou je, že to nie je práca, ktorú môžete robiť okamžite, keď sa rozhodnete. Stať sa el capitanom si vyžaduje roky vzdelávania a skúseností. Priemerná mzda je však 120-tisíc eur ročne, tí najlepší majú až 476-tisíc eur ročne.

Ako získať túto prácu?

Ak sa chcete stať kapitánom výletnej lode, musíte mať veľa skúseností. Väčšina kapitánov začína ako palubní dôstojníci alebo inžinieri a potom sa prepracujú na vyššie pozície. Okrem požadovaných rokov skúseností musíte absolvovať rôzne skúšky a získať certifikáty. Väčšina kapitánov musí mať aj bakalársky a magisterský titul v námornej vede.

Hipoterapeut

Hipoterapeut využíva kone na pomoc ľuďom so zdravotným postihnutím alebo s duševnými problémami. Hipoterapia pomáha pri problémoch s rovnováhou, koordináciou a motorickými schopnosťami a je čoraz populárnejšia. Priemerná mzda dosahuje 50-tisíc eur ročne, najlepšie zarábajúci majú až 100-tisíc eur ročne.

Ako získať túto prácu?

Na to, aby ste sa stali hipoterapeutom, potrebujete mať vyštudovanú pracovnú terapiu, fyzikálnu terapiu alebo logopédiu. Musíte mať certifikát od hipoterapeutickej asociácie. Práca je veľmi obohacujúca, emocionálne aj finančne. Ak radi pomáhate ľuďom a radi pracujete so zvieratami, potom je pre vás ideálna.

Golfový potápač

Túto pozíciu nájdete na každom golfovom ihrisku. Golfoví potápači sú zodpovední za získavanie loptičiek, ktoré končia vo vodných prekážkach. Možno to neznie ako okúzľujúca práca, ale celkom dobre platená! Priemerná mzda je 30-tisíc eur ročne, najlepšie zarábajúci dosahujú až 100-tisíc eur ročne.

Ako získať túto prácu?

Aby ste sa stali golfovým potápačom, musíte byť certifikovaný potápač. Certifikačné kurzy nájdete na väčšine komunitných vysokých škôl alebo online. Po certifikácii sa stačí prihlásiť na golfové ihriská vo vašej oblasti.