MENU
Menu

Techmag V Belgicku nepite vodu, čapujú ju zo záchoda

Možno príde čas, keď bude mať voda väčšiu cenu ako ropa. Pretože bez auta sa človek zaobíde pokojne aj pár rokov, ale bez vody vydrží len pár dní. Na tento scenár sa už pripravujú v jednej belgickej reštaurácii a vodu recyklujú priamo z toalety.

V Belgicku nepite vodu, čapujú ju zo záchoda
Čistá voda zo záchoda, kto ju pije, dlho žije
Týmto porekadlom sa riadia v belgickej reštaurácii Kuurne, ktorá sa nepreslávila kvalitou kuchyne ani Michelinskou hviezdou, ale tým, že tu hostia môžu ochutnať kvalitnú chutnú vodu obohatenú o minerály, ktorá sa im priamo na stôl dostane z toalety. Nie je to však také jednoduché, že niekto spláchne, a vám čašník donesie pohár vody.

FOTO: Jazero s najčistejšou vodou na svete: V ktorej krajine ho nájdete?

Medzi spláchnutím a naplnením pohára prejde voda päťstupňovou filtráciou, ktorá z nej odstráni pachy, exkrementy, skrátka všetko, čo do nej nepatrí. Na konci sa obohatí o vitamíny prospešné pre telo a potom stačí už len zaželať si na zdravie.

Uzatvorený okruh
Systém vlastnej filtrácie reštaurácia zvolila ako z núdze cnosť, keďže nie je napojená na mestský kanalizačný systém a niekde jednoducho bolo potrebné likvidovať vodu z toaliet. Ani Belgičania totiž nemajú väčšie močové mechúre a chodia pri pive často na toaletu.

Kde sa stretávajú oceány? Čarovné miesta môžete navštíviť

Čo však nechajú tam, dostanú zakrátko nazad, a tak sa celý systém uzatvára. Pre reštauráciu je systém výhodný, pretože čísla nepustia. Viac zákazníkov znamená viac vody. Takže reštaurácia ušetrí a navyše má ešte bonusové body za ekológiu.

Voda je čistejšia ako vodovodná
Voda z toalety je zdravotne nezávadná a dokonca je podľa laboratórnych testov tak čistá, že sa do nej pridávajú minerály, aby mala zloženie podobné klasickej vode a bola zdravšia. Reštaurácia ponúka recyklovanú vodu v rôznych formách.

Ubúdanie ľadovcov zrýchli, biznismen ich chce ťahať do Arabského zálivu

Ako vodu na občerstvenie zdarma, na ľadové kocky, do kávy aj na varenie. Preto ak sem raz zavítate a napijete vody zadarmo, dobre si pozrite, ako vyzeral človek, ktorý bol posledný na toalete. Možno sa vám postaral o občerstvenie.

Autor: Marcos
Foto: Pixabay

DISKUSIA
28.10. 2019 17:00
Diskusia