Monitoring kvality spánku
Na trhu je množstvo technologických a drahých vychytávok, ktoré monitorujú spánok. Obvykle však na ich využívanie aj tak potrebujete appku v mobile. Tak prečo nepreskočiť jeden krok a monitorovať spánok priamo mobilom? Presne na to slúži SleepCycle. Tá dokáže priam neuveriteľné veci. Stačí, aby ste mali mobil blízko hlavy a ona pomocou senzorov a mikrofónu bude monitorovať, v akej fáze spánku sa nachádzate. Vďaka tomu získate prehľad o kvalite spánku, ktorý je extrémne dôležitý pre naše zdravie aj imunitu.

Pomoc sebe aj druhým
Stačí si do mobilu nainštalovať aplikáciu Charity Miles a začať behať. Snahou aplikácie je motivovať ľudí k pohybu a to aj tým, že za každý kilometer zarábajú peniaze. Avšak nie pre seba. Vybrať si môžete charitu, ktorej pomocou nabehaných kilometrov pomôžete. Výsledkom je tak nielen lepšie zdravie vďaka behu, ale aj pocit šťastia, že ste niekomu reálne vybehali pomoc. Dobrý pocit budete mať dvakrát.

Redukcia stresu
Stres patrí k hlavným príčinám závažných ochorení, oslabuje imunitu  a je zodpovedný aj za vznik mnohých nádorov. Preto si preventívne stiahnite aplikáciu Happify. Ponúka množstvo hier, zvukov a aktivít, ktoré majú redukovať stres. Sú postavené na rozsiahlych vedeckých výskumoch a tvorcovia tvrdia, že vďaka nej môže byť váš život lepší a šťastnejší.

Meditácia cez mobil
Meditácia má značný prínos na zdravie aj duševnú pohodu. Ak však neviete ako začať a ako sa udržať v meditačnej hladine, pokojne si stiahnite Headspace. Získate denné čerstvú zásobu možností, ako si zameditovať. Aplikácia ponúka širokú škálu možností od mini meditácií na zlepšenie dňa až po cielené meditácie podporujúce zdravý spánok.

Cvičenie s mobilom
Ak sa neviete prinútiť na cvičenie v domácich podmienkach, stiahnite si Aaptive. Ponúka celú sériu video lekcií na cvičenie. Spolu viac ako 2500 hodín a prichádzajú stále nové. Zacvičíte si a aplikácia zaznamená aj váš pokrok. Pretože s mobilom môžete cvičiť kdekoľvek a kedykoľvek a nemusíte čakať na to, kedy otvoria fitká. Zdravé telo môžete budovať už dnes.