Existuje veľa produktov, ktoré boli v čase ich vydania nepochopené. Postupom času sme ich ale začali vnímať inými očami. To je aj prípad nasledujúcich áut z rokom výroby 1992 až 2006, ktoré v tom čase neboli veľmi populárne, ale teraz sú celkom "cool" vďaka niekoľkým vlastnostiam, ktoré im rokmi pridávali na kvalite, spoľahlivosti alebo na kráse. Ktoré by ste nechali starnúť s radosťou vo vašej garáži?

Subaru Impreza WRX

Subaru Impreza WRX.
Subaru Impreza WRX.
Zdroj: Auto Bild

Subaru WRX (skratka pre „World Rally eXperimental“) explodovalo na automobilovej scéne v roku 1992 a okamžite sa stalo jedným z najvyhľadávanejších automobilov nadšencov výkonu a dobrodružstva. Kombináciou praktickosti štvordverovej karosérie,  turbodúchadlom preplňovaného štvorvalcového motora a neuveriteľných jazdných vlastností, ktoré zabezpečuje typický systém pohonu všetkých kolies Subaru, sa Impreza WRX stala skutočným moderným klasickým a neprekonateľným rally monštrom.

Hoci to nebol prvý model s turbodúchadlom a pohonom všetkých kolies, aký bol kedy vyrobený, prijateľná cena, spoľahlivá mechanika a obrovský tuningový potenciál urobili zo Subaru WRX obľúbené každodenné výkonné autom pre milióny fanúšikov na celom svete. Druhá generácia Subaru WRX však nezanechala taký ohlas, aký japonská firma očakávala. Fakt, že ide o jedno z prvých áut značky na predaj v Spojených štátoch, zvýšil jeho cenu na trhu ojazdených vozidiel. Jeho pohon všetkých kolies a výkon viac ako 220 k ho zaradili medzi budúce klasiky s manuálom. A dodnes patrí medzi vzácnych jednorožcov.