Nápoj Fanta
História známeho oranžového nápoja je viac ako zaujímavá. V predvojnovom období sa v Nemecku veľmi darilo značke Coca-Cola, ktorú pili v každej domácnosti. Preto Nemci chceli vybudovať 43 výrobných závodov, aby pokryli záujem trhu. Lenže sa situácia dramaticky zmenila. Po roku 1939 uvalili USA na nacistické Nemecko obchodné embargo, čo znamenalo zákaz dovozu surovín pre výrobu Coca-Coly. V tom čase sa Max Keith, šéf nemeckej Coca-Coly, rozhodol vytvoriť pre nemecký trh nový nápoj z ingrediencií, ktoré mali k dispozícií. Nový produkt však potreboval názov, o ktorom rozhodovali na internom brainstormingu. Zamestnancov nabádali, aby použili vlastnú predstavivosť, čiže v nemčine Fantasie. Jeden z obchodníkov menom Joe Knipp následne prišiel so skrátenou verziou slova, a tak vznikla Fanta.

Magnetická páska
Napriek tomu, že generácia Z asi nevie, o čo ide, za tento revolučný vynález ozaj vďačíme nacistickému Nemecku. Nemecký vedec Fritz Pfleumer vymyslel v roku 1928 spôsob, ako na papier naniesť prášok obsahujúci kúsky ocele. Uvedomil si, že týmto spôsobom by dokázal vyrábať nahrávacie médium. V rovnakom roku navrhol i prístroj, ktorý dokázal prehrať zvuk zaznamenaný na páske. V roku 1932 od neho nemecká spoločnosť AEG kúpila licenciu na výrobu magnetofónu, ktorý postupne zdokonaľovali. V záverečnej fáze vojny spojenecké vojská získali niekoľko nahrávacích zariadení a magnetofónov. Keď spojenci v roku 1945 napadli Nemecko, americký vojak John Mullin dostal za úlohu zabaviť nemecký magnetofón a priniesť ho do USA. V USA ho analyzovali vedci z technologickej spoločnosti AMPEX a v roku 1946 začali vyrábať vlastné magnetické pásky.

Jägermeister
Jägermeister je digestív, ktorý obsahuje 35 percent alkoholu a pozostáva z 56 bylín a korenín. Aj jeho výroba úzko súvisí s nacistickým Nemeckom. Curt Mast, autor moku ho údajne pomenoval na počesť Hermanna Göringa, zakladateľa Gestapa. V roku 1934 si totiž Göring udelil titul cisársky poľovnícky majster, po nemecky Jägermeister. Údajne Göring prišiel osobne navštíviť Masta na poľovnícku slávnosť do jeho domu, kde  prvýkrát nápoj predstavili svetu. Zaujímavé je aj pozadie vzniku fľaše pre Jägermeister. Curt Mast trávil veľa času v prírode a potreboval fľašu, ktorá odolá náročnému používaniu. Aby našiel dokonalý tvar, púšťal rôzne tvarované fľaše na dubovú podlahu tak dlho, až jedna z nich pád prežila. Bola to práve hranatá fľaša, ktorá sprevádza nápoj dodnes.

Kanister
Bez paliva nedokáže zvíťaziť žiadna armáda, preto nemecká armáda vynašla prevratný kanister lisovanej ocele. Navrhli ho ešte v 30. rokoch minulého storočia na vojenské účely, pričom mal obsah 20 litrov. Vývoj kanistra predstavoval významný posun, pretože spojenecké bandasky sa dali napríklad veľmi ľahko prepichnúť, no na ich otvorenie ste potrebovali francúzsky kľúč. Nemožno poprieť, že Nemci navrhli majstrovské dielo, ktoré do dnešného dňa takmer vôbec nezmenilo podobu. USA začali vyrábať vlastnú verziu podľa vzoru nemeckej bandasky a pomenovali ju „Jerrycan“ podľa spojeneckej prezývky pre nemecké sily. Na podporu amerických síl počas druhej svetovej vojny potrebovali viac ako 19 miliónov kanistrov, pričom prezident Roosevelt povedal, že „bez týchto plechoviek by bolo nemožné, aby spojenecká armáda preletela cez Francúzsko“.

Falošné peniaze
Jedným z najprepracovanejších plánov nacistického Nemecka na zničenie spojeneckých ekonomík bola operácia Bernhard. Išlo v dejinách o doteraz najväčšiu známu falšovateľskú akciu zameranú na bankovky a dokumenty. Súčasťou operácie bolo vytvorenie obrovských súm falšovaných britských a amerických peňazí, ktoré plánovali tajne uviesť do anglického hospodárstva. Nacisti dúfali, že tak zničia nielen britskú ekonomiku, ale aj dôveru ľudí v ich vlastnú vládu. V období rokov 1942 až 1945 vyrobili a do obehu uviedli odhadom 100 miliónov falošných librových bankoviek. Mnohé boli také dokonalé, že ich akceptovali banky na celom svete. Ku koncu vojny, keď sa už blížili jednotky americkej armády, falšovateľské náradie, prístroje a zvyšné falošné bankovky nacisti potopili v jazere Toplitzsee, odkiaľ ich v roku 1959 potápači sčasti vylovili.