HAT-P-7b

Planétu sa podarilo objaviť v roku 2008. Obieha veľmi blízko svojej hviezdy, vďaka čomu sa teplota na povrchu ustálila približne na 2730 stupňoch Celzia. To planéte nebráni, aby na nej neustále neprebiehali búrky. Tie sú však skutočne dokonalou pastvou pre oči. Atmosféra je plná korundu, čo znamená jagavú žiaru v rubínovej aj zafírovej farbe. Jediný problém je vzdialenosť viac ako tisíc svetelných rokov od Zeme.  

J1407b

Jednou z najkurióznejších planét v našej slnečnej sústave je bezpochyby Saturn. Planéta tvorí okolo seba prstence, v ktorých uviazli asteroidy, kométy, dokonca aj malé mesiace. Saturn ich doslova rozdrvil svojou gravitáciou a dokázal uchovať vo svojich prstencoch ako varovanie pre ostatné objekty vesmíru, ktoré by sa chceli priblížiť. A J1407b je ešte o niečo drsnejšia planéta. Je podobná Saturnu, ibaže 640-krát väčšia. V jej prstencoch sú tak veľké medzery, že v nich doslova obieha mesiac. Dostatočne silný, aby odolal gniaviacej gravitácii.

Gliese 581 c

Má viazanú rotáciu, že deň s nocou sa nestriedajú. Otočí sa totiž okolo svojej osi za rovnaký čas ako obehne svoju materskú hviezdu a to znamená, že časť planéty má stály deň a časť stálu noc. Planéta bola objavená v roku 2010 a zatiaľ sa ukazuje, že hoci tu hapruje striedanie dňa a noci, planéta by mohla byť vhodná na život. Sonda, ktorá ju má preskúmať, k nej dorazí v roku 2029.

GJ 1214 b

Dozvedeli sme sa o nej v roku 2009. Je vzdialená 40 svetelných rokov od nás a aj preto je skúmanie trochu zložité. Dnes sa však vie, že je poriadne horúca a na povrchu by mala mať planéta okolo 200 stupňov Celzia. Na druhej strane je na nej obrovské množstvo vody. Dokonca je možné, že ide o planétu celú pokrytú vodou. Žeby sa neustále varila? Aj to je predmet ďalšieho skúmania.

55 Cancri E

Sen milovníkov peňazí a šperkov. Priemer planéty je zhruba dvakrát väčší ako tej našej a to znamená dvojnásobok priestoru pre diamantové poklady. Podľa zistení má planéta vysoké zásoby uhlíka a vysokú hustotu. Preto je pravdepodobné, že bude celá pokrytá diamantmi. To z nej robí sen mnohých finančných žralokov. Avšak dostať sa k tomu to pokladu by trvalo 40 svetelných rokov.