Zelené gule nad Los Alamos

Hoci sa dá povedať, že pozorovanie neidentifikovateľných lietajúcich objektov je staré ako ľudstvo samo, tak počas druhej svetovej vojny nabralo na obrátkach. Isté náznaky UFO sa našli už v pyramídach, ale od vojny máme omnoho viac dôkazov. Jednými sú napríklad zelené svetielka nad Los Alamos. Americké jednotky si z radov svetiel vydedukovali možnosť, že nacisti voči nim nasadili superzbraň. Nakoniec však objekty zmizli tak rýchlo, ako sa objavili. Ostali po nich len spomienky vojakov a zápisy v tajných vojenských knihách.

Stret v Kalifornii

 Najhoršie sa maskujú dôkazy, ktoré sú zaznamenané na videu. Tak ako to bolo v roku 2004, keď piloti amerického námorníctva nasnímali objekty, ktoré ohrozovali vojenské cvičenie. Skupina Carrier Strike Group 11 zachytila približne 14 nezvyčajných leteckých dopravných prostriedkov, ktoré označili ako hrozbu pre letecké cvičenie. K objektom boli vyslané jednotky, ktoré si všimli tesne nad oceánom objekty v tvare mince. Nemali krídla, neprodukovali teplo ani výfukové plyny. Pohybovali sa nepravidelne a okamžite menili smey, ako to popísal jeden člen posádky. Ako pingpongová loptička odrážajúca sa od neviditeľných stien. Objektov bolo viac a keďže prekazili cvičenie, sú oficiálne evidované.

UFO na kamere zo stíhačky

 V roku 2015 natočené o dva roky zverejnené zábery priamo z kokpitu stíhačky, v ktorej sa podarilo pilotovi zamerať neznámy objekt. Najprv si myslel, že ide o vojenský dron. Avšak objekt akoby mizol. Žiadne iné vojenské lietadlá v okolí pritom neboli hlásené. Pilotov, ktorí zachytili objekt na svojich radaroch, pritom bolo viac. A nikto nevidel lietať ani dron s takou šialenou rýchlosťou trajektóriou. Videá zo stíhačky sa ťažko zametajú pod koberec.

Prenasledovatelia z vesmíru

 V júli 2019 uskutočnilo americké námorníctvo vojenské cvičenia vo vodách pri pobreží San Diega. Od 14. júla boli najmenej tri lode konfrontované s tým, že ich atakovali akési drony. Často ich dokonca sprevádzalo viac neidentifikovaných objektov a v jednom prípade lodný denník hovorí o bielom svetle, ktoré kopírovalo rýchlosť a smer torpédoborca. Fotografie a videá ukazujú neidentifikované lietajúce objekty pohybujúce sa nad vojnovými loďami amerického námorníctva v celkom ostrom zábere. Na dron to však rozhodne nevyzerá ani so značnou porciou fantázie.

Omaha 2019

 Jedno z posledných oficiálne uznaných pozorovaní neidentifikovateľných objektov pochádza z júla 2019. Ide o skutočný unikát, pretože UFO dokázalo letieť cez oblohu aj vodu, čo zatiaľ nezvládla žiadna ľudská technológia. Z radarových meraní sa dá vypočítať, že objekt bol sférický, meral dva metre a pohyboval sa rýchlosťou až 254 kilometrov za hodinu.