MENU
Menu

Techmag 13 vecí, ktoré potrebujete vedieť, ak chcete prežiť zombie apokalypsu

Jedného dňa možno budete radi, že ste čítali tento zoznam. Bez ohľadu na to ako rýchlo viete utekať, potrebujete poznať niektoré základné postupy ako prežiť a brániť sa, aby sa ľudská rasa nestala iba históriou. Pentagon má v súčasnej dobe plán v prípade zombie apokalypsy, tak prečo by ste ho nemali mať aj vy.

13 vecí, ktoré potrebujete vedieť, ak chcete prežiť zombie apokalypsu
Zásobte sa trvanlivými potravinami
Budete potrebovať jedlo, ktoré je možné jesť na cestách, netreba ho tepelne upravovať alebo dlho pripravovať a tiež potraviny, ktoré majú nutričnú hodnotu, aby vám dodali energiu po náročnom prenasledovaní a likvidácii zombíkov.

Arašidové maslo je dobrým zdrojom bielkovín a mnohé druhy nevyžadujú chladenie, vydrží čerstvé i niekoľko mesiacov. Vezmite si konzervované mäso a zeleninu, bielkovinové alebo ovocné tyčinky, nízkotučné sušienky (tie vydržia dlhšie), sušené ovocie, orechy a rôzne vysokoenergetické potraviny, vitamínové doplnky, čokoládu a otvárač na konzervy.

Odíďte z mesta
Veľká väčšina populácie žije v mestských oblastiach, takže akékoľvek choroby, ktoré spôsobujú zombíci, vypuknú v husto obývaných oblastiach. Platí tiež zrejmý fakt, že väčší počet ľudí vedie k väčšiemu počtu zombie, preto je najlepším riešením zbaliť si všetko, čo potrebujete a odísť do izolácie.

Buďte súčasťou uzavretej komunity

Ako sociálne bytosti máme tendenciu k lepším výkonom a cítime sa bezpečnejšie, keď sme v skupine. Budete sa cítiť bezpečnejšie počas apokalypsy, ak budete mať okolo seba ľudí, na ktorých sa môžete spoľahnúť a cítiť sa bezpečnejšie znamená, že plánujete a ciele dosahujete uvoľnenejšie a efektívnejšie. Môžete si rozdeliť povinnosti ako je zhromažďovanie zariadenia, bojovanie, zásobovanie, ubytovanie a bezpečnosť.

Lovenie a obstarávanie potravy

Pretože existuje veľa rastlín a lesných plodov, ktoré sú jedovaté, jedzte len to, o čom ste presvedčení, že je bezpečné. Zameriavajte sa len na huby, ovocie, zeleninu, ktoré poznáte a už ste jedli alebo si urobte prieskum, ak máte prístup na internet. Oveľa dôležitejšie je vedieť ako efektívne loviť zvieratá a ryby bez použitia rybárskeho prútu alebo pušky. Môžete si urobiť napríklad pasce a siete z vetiev a viniča.

13 vecí, ktoré potrebujete vedieť, ak chcete prežiť zombie apokalypsu
Prvá pomoc a ošetrovanie rán
Identifikujte vo vašej skupine osoby, ktoré majú skúsenosti s prvou pomocou, aby každý vedel, že má ísť priamo na nimi. Nezabudnite, že ak chcete zastaviť krvácanie, musíte na ranu zatlačiť a tesne ju obviazať čistým obväzom alebo šatami. Infekcia totiž môže byť smrteľne nebezpečná.

Výroba a použitie zbrane

Vedieť zaobchádzať s rôznymi zbraňami je vítané; musíte byť schopní strieľať, znovu nabiť a použiť zbraň, má silu efektívne a opakovane používať sekeru ako zbraň, ale ak nemáte tieto veci, musíte si vedieť vyrobiť zbrane z prírodných objektov. Nôž je viacúčelová zbraň, ktorú si môžete vyrobiť z kosti alebo kameňa.

Na kamenný nôž potrebujete štyri kamene. Jeden veľký plochý kameň ako pracovný stôl, okrúhly na dláto, menší kameň na zaostrenie okrajov a samozrejme jeden kameň s požadovanými rozmermi, z ktorého sa stane zbraň.

Vedieť, kam utekať

Máte svoju skupinu, zbrane, zásoby a niekoľko áut, ale potrebujete bezpečný úkryt na noc. Malé mestá sú riedko osídlené a nie ste v nich v bezpečí. Ak nežijete v Spojených štátoch, hľadajte hornatú alebo drsnú krajinu, ktorá je pre zombíkov náročná. Podmienkou je mať zabezpečený prístup k čerstvým potravinám a vode.

Ako čistiť vodu

Existujú dva spôsoby: Prvá metóda je prevariť ju. Za predpokladu, že máte plynový sporák alebo ohnisko, rovnako ako hrniec, varte vodu po dobu najmenej piatich minút. Keď vychladne, mala by byť vhodná na pitie.

Pri druhom spôsobe potrebujete pohár a plastovú fóliu. Vykopte dieru, pohár umiestnite do stredu a boky diery olejte. Dieru prekryte plastovou fóliou, aby vlhkosť neprenikla von. Na kryt dajte malý kameň tesne nad pohár, aby vyparovaná voda odkvapkávala dole a zhromažďovala sa v pohári.

Ako zabezpečiť svoj úkryt
Zadebniť sa proti zombie by bolo ako bojovať proti hurikánu; neunavia sa a budú dorážať do dverí, kým sa nedostanú dnu. Ak nemôžete nájsť vhodné miesto na úkryt, musíte si ho postaviť sami. Malo by byť na vyvýšenom prízemí, takže bude ťažšie dostať sa dnu a pre vás jednoduchšie pozorovať okolie.

Aj keby ste nemali zručnosti inžiniera je potrebné, aby spĺňalo nasledujúce štyri veci: opevnený múr okolo obvodu areálu, alarm systém, aby ste vedeli, keď sa niečo priblíži (vhodný je aj pes alebo napnuté lanko), plošina pre pozorovanie na diaľku, a únikový plán B v prípade, že niečo zlyhá.

Nie všetci ľudia budú priateľskí

Na začiatku môžu v obývaných oblastiach vzniknúť nepokoje a postupom času môže vzrastať agresivita ľudí, ktorí chcú získať to, čo máte. Po kolapse spoločnosti sa ocitnete v prostredí, kde ide o prežitie. Evoluční psychológovia vravia, že v ľudskom správaní je stále „surovosť" aká bola pred takmer 200-tisíc rokmi. Môžete vziať človeka z doby kamennej, ale nemôžete vziať dobu kamennú z človeka a preto buďte byť pripravení chrániť sa pred ľuďmi, ktorých poháňa výlučne inštinkt prežitia.

Pracujte na svojej kondícii

Dobrá kondícia vám môže zachrániť život. Či už ide o konflikty alebo útek, budete vďačný, že ju máte, aby ste sa nestali ľahkou korisťou. Budete sa musieť sústrediť, aj keď budete unavený a lepšia kondícia vám to uľahčí. Zdravým dospelým sa odporúča venovať 150 minút denne stredne náročnému kardiotréningu a najmenej 2x týždenne silovému tréningu, ale v prípade, že máte málo jedla, vyhnite sa plytvaniu energiou, ktorú potrebujete využiť inak.

Zachovajte pokoj
Zostať pokojný je rys, s ktorým sa ľudia nerodia, ale môžu sa to naučiť. Mali by ste zachovať pokoj, keď ste pod tlakom, aby ste nestresovali ostatných ľudí okolo seba. Tiež sa tak vyhnete robeniu unáhlených rozhodnutí, ktoré by ste mohli neskôr ľutovať. Analyzujte, čo presne spôsobuje, že šaliete a spomaľte svoj dych. Ako sa vaša tepová frekvencia spomaľuje, nahrádzate negatívne emócie tými viac pozitívnymi a vyhnete sa tomu, že stratíte úsudok.

Nehrajte sa na hrdinu

Každý je zodpovedný sám za seba. Skúste chrániť priateľov alebo členov rodiny, ale ak by ste chceli zachrániť každého, zomriete. Prežitie je o tom byť šikovný a vedieť sa vyhnúť nebezpečenstvu. Ak chcete zachrániť všetkých, je veľká šanca, že prídete o hlavu prvý.

DISKUSIA
8.1. 2016 6:00
Diskusia