Koľko je hodín?
Možno poznáte tu základnú vetu starých čias, keď sa ešte ľudia nezoznamovali na internete. Ženy sa s obľubou pýtali mužov, koľko je hodín. Vyzeralo to dosť nevinne a pritom dokázali nadviazať kontakt aj očekovať vhodnú partiu. Avšak aj dnes hodinky vedia o vás prezradiť viac, ako kľúče od drahého auta na stole. Hodinky totiž prezradia, či máte zmysel pre históriu, štýl, ste muž, ktorý si potrpí na kvalitu. Ak chcete robiť na okolie celoživotne dobrý dojem, stavte na tie správne hodinky.

Audemars Piguet

a
Zdroj: Shutterstock

Toto nie sú len obyčajné švajčiarske hodinky, ale ultra luxusné. Značku založili v roku 1875 Jules-Louis Audemars a Edward-Auguste Piguet a produkujú len 36-tisíc prestížnych hodiniek ročne.  Je to značka, ktorá nepredáva svoje hodinky každému a poradovník na ne je dlhší ako rolka toaletného papiera. Pretože 36-tisíc kúskov sa rozchytá po svete veľmi rýchlo.

Vacheron Constantin

a
Zdroj: Shutterstock

Ďalší Švajčiar, ktorý  sa často vyníma na zápästiach ľudí, ktorí radi v Švajčiarsku skrývajú aj svoje bankové kontá. Zakladateľom tradície bol hodinár  Jean-Marc Vacheron a od roku 1755 značka reprezentuje TOP hodinky v cenách automobilov. Sú dedičným skvostom a ak sa v niektorej rodine objavia, generácie ich opatrujú ako poklad. Údajne ich nosil Napoleon, Harry Truman aj pápež Pius IX.

Patek Philippe

a
Zdroj: Shutterstock

Švajčiarska značka Patek Phillipe, bola založená v roku 1851. Hodinky sa môžu pochváliť komplikovanou mechanikou a tradičným dizajnom, ktorý neopustí za žiadnu cenu. Klasické ručičkové modely bez počítadla krokov, alebo merania pulzu a notifikácii z mobilu. Skrátka stará dobrá klasika, ktorá je nadčasová.

IWC

a
Zdroj: Shutterstock

Značka pochádza z roku 1868  a dnes je jedna z najrýchlejšie rastúcich značiek. Kombinuje v sebe tradičný dizajn s modernými prvkami. Nikdy však neprekračuje dizajn tradičnej hodinárskej tradície. Hodinky tejto značky sú príznačné aj pre zastúpenie v luxusných automobiloch ako je napríklad najvyššia trieda Mercedesov. Pretože luxusné autá nikdy nemajú hodinky digitálne.

Rolex

a
Zdroj: Shutterstock

Patria asi k tej najdostupnejšej edícii luxusu pre veľkých chlapcov. Na ich kúpu nemusíte mať státisíce eur, stačia vám tisícky. Nie sú lacné, ale sú ako Porsche. Nie je to Ferrari, ale na druhej strania ani Škoda RS. Rolex sú nadčasové, zaujímavé a produkcia sa točí okolo dvetisíc kusov denne. Avšak raz za čas sa objavia aj limitované verzie pre zberateľov, ktoré majú investičnú hodnotu.