MENU
Menu

Štýl Zlyhania GPS, ktoré skončili tragickými úmrtiami

Navigácie v autách sú jednoznačne skvelý vynález, ktorý vám umožní šoférova bez stresu z toho, kde sa vlastne nachádzate. Majitelia týchto zariadení však vedia, že nič nie je dokonalé a niekedy vďaka hlasu spoza palubnej dosky môžete skončiť aj horšie, ako len v zákaze vjazdu.

Zlyhania GPS, ktoré skončili tragickými úmrtiami
Smrtiaca cesta
V roku 2009 navigácia nasmerovala Aliciu Sanchez so šesťročným synom na cestu vyprahnutou púšťou ďaleko od civilizácie, keď sa snažili prejsť cez Údolie smrti. Problém bolo, že to nebola tá cesta, na ktorú mali zájsť a tak sa ocitli bez benzínu, jedla a vody v púšti. Chlapček prežil vďaka vode, ktorú mu matka nechala v aute. Tá išla hľadať pomoc a keď prešla 32 kilometrov a našla záchranu, skolabovala. Nakoniec po prevoze do nemocnice chlapček zomrel, žena prežila.

FAIL! Najvtipnejšie zlyhania GPS

Chýbajúca cesta
V roku 2012 traja japonskú turisti na výlete v Austrálii predpokladali, že na ostrov North Stradbroke sa dostanú autom. Upozornila ich na to aj navigácia, ktorá tvrdila, že sa dá 15 kilometrov prejsť aj na štyroch kolesách. No neupozornila ich, že toto územie plné štrku a blata nie je prejazdné. Keď si Japonci začali všímať, že cesta akosi poddáva, už nebolo cesty spať. Auto utopili v blate.

VIDEO: Chcel ušetriť a umyť auto v rieke. Prežil len vďaka hasičom

Nebezpečná štvrť
Niekedy nebýva zradný len koniec cesty, ale aj samotná trasa. V roku 2015 si dvaja dôchodcovia chceli spríjemniť život odpočinkom na pláži Niteroi v Riu de Janeiro. Problém bol, že navigácia vybrala cestu cez štvrť kontrolovanú drogovými dílermi a najdivokejšími gangstrami z celej Brazílie. To bolo dôvodom, že sa auto dostalo pod paľbu, pri ktorej zahynula žena a partnerovi sa podarilo ako zázrakom vyviaznuť. Skončil v nemocnici.

Pád z most
V roku 2015 Iftikhar Hussain z Chicaga spolu s manželkou trielili za rodinou v Indiane. Navigácia ich naviedla na most, ktorý bol práve v štádiu opravy. Napriek snaženiu aj zábranám sa Iftikhar Hussain riadil len pokynmi navigácie, keď sa im v plnej rýchlosti podarilo spadnúť z cesty do rokliny, auto sa po náraze vznietilo.

VIDEO: Býva vám v aute zle? Na svete sú okuliare, ktoré vás zachránia

Cesta k smrti
V marci 2011 odišli Albert a Rita Chretienovci z Britskej Kolumbie do Las Vegas. Po ceste sa rozhodli pre trasu podľa GPS. Problém bol, že GPS nezohľadnila sezónne podmienky a čoskoro sa ocitli na vzdialenej ceste v horách a ich auto uviazlo v bahne. Pokusy vyjsť na cestu boli zbytočné. Nikde ani živej duše. Opuchnuté koleno Rity nedovoľovalo útek a tak sa Albert odhodlal vyraziť na cestu na záchranu. To bolo poslednýkrát, keď ho videla. 49 dní čakala na záchranu, jedla zásoby z auta i sneh a keď prijala osud a zmierila sa so smrťou, zachránili ju pri pátraní vrtuľníkom. Jej manžela našli približne o dva roky neskôr, zhruba 11 kilometrov od miesta, kde uviazli. Blúdil zasneženou krajinou a nedokázal nájsť cestu späť. Zamrzol.

DISKUSIA
8.12. 2018 18:00
Diskusia