MENU
Menu

Štýl Záhadné miesta, ktoré chce navštíviť každý milovník tajomstiev

Milujete záhady a tajomstvá? Potom si nenechajte ujsť atraktívnu jazdu po miestach, ktoré vzbudia vašu zvedavosť ešte viac. Pretože vedecké zdôvodnenie záhad je ako vždy len dymová clona, ktorá má zastrieť omnoho zaujímavejšiu skutočnosť.

Záhadné miesta, ktoré chce navštíviť každý milovník tajomstiev
Mimozemská diaľnica
Nájdete ju aj na mapách a nájdu ju často aj obyvatelia iných planét. Cesta 375 naprieč Nevadou je nazývaná aj mimozemská diaľnica, práve pre extrémne veľký počet pozorovaní UFO a nevysvetliteľných objektov.

107-ročná žena prezradila tajomstvo dlhovekosti. Neuveríte, čo to je

Na záhadnosti ceste pridáva aj fakt, že vedie popri leteckej základni Nellis, kde sa od 50-tych rokov minulého storočia testovalo veľa prísnych tajných zbraní.

Záhadné miesta, ktoré chce navštíviť každý milovník tajomstiev
Pine Gap
Pine Gap je považovaná za Oblasť 51 Austrálie. Je to prísne tajná, americko-austrálska základňa protiraketovej obrany postavená počas studenej vojny. Teda taká je oficiálna verzia. Tá menej oficiálna hovorí, že je postavená na dokonalom mieste južnej pologule vhodnom na intergalaktickú komunikáciu. Existujú dokonca aj svedkovia, ktorí videli, že na základňu a zo základne lietajú objekty trojuholníkového tvaru. Fotografie často ukazujú radarové kopule základne raketovej obrany. Čím sú ale v skutočnosti, nikto nevie.

Záhadné miesta, ktoré chce navštíviť každý milovník tajomstiev
Brána do pekla
Nájdete ju v Turkmenistane. V sedemdesiatych rokoch bola identifikovaná ako potenciálne bohaté nálezisko ropy, ktoré mohlo spraviť z krajiny východný Dubaj. Avšak po tom, ako geológovia oblasť navŕtali, prepadla sa hlina do obrovského krátera.

Tajné knižnice sveta: Nenájdete v nich len knihy

Ropa sa nenašla, prieskum skôr ukazoval na obrovské zásoby plynu, ktorý však nemožno využiť, pretože celý kráter od zosuvu neustále horí.

Záhadné miesta, ktoré chce navštíviť každý milovník tajomstiev
Skeleton
Ľadové jazero Skeleton v Indii sa nachádza uzatvorené medzi himalájskymi končiarmi vo výške asi 5029 metrov. V roku 1942 v ňom britská stráž objavila kostry viac ako 200 zamrznutých ľudí. Kostry boli pôvodne považované za japonských vojakov, ktorí napadli územie počas druhej svetovej vojny, ale vzorky kostí ukázali, že pochádzajú z obdobia okolo roku 850.

Bizarné tajné spolky združujú najväčších čudákov

Navyše všetky lebky mali na sebe zvláštne praskliny, ktoré viedli k veľkým špekuláciám. Nateraz vedci vysvetlili záhadu ako následok búrky, ktorá zabila celú komunitu. Prakticky tomu nikto neverí a záhada ľudí v jazere stále fascinuje.

Záhadné miesta, ktoré chce navštíviť každý milovník tajomstiev
Pyramída Yonaguni
V osemdesiatych rokoch objavili potápači v Japonsku skalný útvar pod morskou hladinou blízko najjužnejšieho bodu ostrova Ryukyu. Nešlo však o žiadny skalný masív, ale umelo postavenú stavbu so schodiskom, terasami a plochými stranami aj ostrými rohmi. Išlo pyramídu. Dodnes sa nevie, či ide o potopene mesto hodnoty Egypta alebo náhodu.

DISKUSIA
23.9. 2019 17:00
Diskusia