Štetín je mestom, ktorého korene siahajú hlboko do stredoveku. Leží na severozápade Poľska blízko hraníc s Nemeckom a turistom rozhodne má čo ponúknuť. Hrad Pomoranských vojvodov, Katedrála svätého Jakuba, Námorné múzeum či Kasprowiczov park navštívia ročne desiatky tisíc ľudí, čo sa však recenzií na Googli týka, žiadne z týchto miest sa nemôže rovnať Gacekovi.

Gacek je čiernobiely kocúr, ktorý sa stal slávnym v roku 2020. Miestne noviny wSzczecinie vtedy o kocúrovi natočili video, ktoré sa stalo hitom na sociálnych sieťach. No a odvtedy Gacek dostával jednu kladnú recenziu za druhou.

Podľa jednej z miestnych žien Gaceka prvýkrát videli na Kaszubskej ulici v roku 2013. Motal sa okolo ľudí, bol spoločenských a rýchlo sa stal obľúbeným pouličným zvieraťom. Niet divu, že ho začali kŕmiť a Gacek sa postupne zaobľoval, až sa z neho stal tak trochu tlsťoch. Dnes má na Googli takmer 2600 recenzií a drvivá väčšina z nich je päťhviezdičková. A tak má kocúr hodnotenie 4,9/5 a je v rámci Štetína doslova top atrakciou.

Gacek je dnes známy aj pod prezývkou „kráľ Kaszubskej ulice“. Žije v zastrešenej drevenej debne pred jedným z tunajších obchodov a keďže nemá majiteľa, starajú sa oňho prevádzkovatelia obchodu. Pred „domom“ má tabuľu s upozornením, aby ľudia prípadné maškrty vhadzovali do pripraveného boxu, a tiež aby kocúra nerušili, keď spí. Stále ide o dravca, ktorý môže nepekne podriapať.

Väčšina ľudí sa o kocúrovi vyjadruje v kladnom zmysle, zopár jedincov sa však posťažovalo, že ich Gacek poškriabal alebo im z ruky vytrhol jedlo, ktoré mu chceli dať po častiach. Jeho celebritnému statusu to však neuškodilo a dnes si žije ako prasa v žite. Alebo by sa skôr patrilo napísať „ako Gacek v Štetíne“?